Jak správně vybrat radiátor?

Radiátory představují ve většině staveb výrobek, který zajišťuje dostatečné teplo v místnosti. Výběru správného typu radiátoru i jeho velikosti by měla být věnována dostatečná pozornost. To se týká výběru radiátorů do novostaveb i do objektů, kde je plánována výměna starých typů za nové. Pokud by byl radiátor příliš malý, nedovedl by místnost dostatečně vyhřát. Pokud by byl zbytečně velký, zvýšily by se náklady na pořízení.

 

Který je ten správný?
V dnešní době je nabídka modelů radiátorů opravdu rozsáhlá. Můžete vybírat moderní technologie i tvary. Ovšem mnohé moderní radiátory jsou značně ochuzeny na funkčnosti a jejich výhřevnost zdaleka nedosahuje vysokých kvalit. V tomto ohledu je jednoznačně nejlepší volbou se spolehnout na klasiku a zkušenost. Deskové radiátory představují způsob vytápění, který je ověřen v tisícovkách domácností. Především, pokud se jedná o deskové radiátory značky KORAD (KOšický RADiátor). Tyto radiátory disponují dokonalou výhřevností. V České republice je odborným dovozcem a prodejcem těchto radiátorů společnost EXPOS HEATING a.s. 

radiátory

Na velikosti záleží
Jak už bylo řečeno, správnou velikost radiátoru není radno podceňovat. S tímto problémem vám dokáže společnost EXPOS HEATING a.s. také hravě pomoci. Na stránkách této společnosti můžete najít chytrý program pro správný výběr radiátoru. Stačí zadat do tabulky požadované rozměry místnosti, typ vyzdění nebo počet oken. Program vám ihned spočítá tepelné ztráty místnosti a vy budete mít lepší představu o tom, jaký radiátor by byl třeba. Ovšem vždy je jistější konzultace s odborníky. Pokud chcete mít jistotu, že výběr deskového radiátoru je správný a jeho montáž také, obraťte se na odborníky. Společnost EXPOS HEATING a.s. je připravena vám pomoci.

 

Kompletní nabídku deskových radiátorů KORAD naleznete na www.iexpos.cz