Jak správně zařídit podlahové vytápění?

 

Topení v podlaze je považováno za velmi efektivní způsob vytápění moderních interiérů. Podlahové topení využívají architekti ve většině novostaveb. Provádí se také rekonstrukce starších interiérů, kde topení v podlaze není a instaluje se zde. Teplo proudící od nohou je velmi příjemné, brání prochladnutí podlah a navíc není nutnost vytápět místnost do tak vysokých teplot, jako v případě ostatních druhů vytápění. při realizaci podlahového vytápění je ovšem nutné správně naplánovat realizaci a vybrat správně všechny potřebné součásti.

 

Existují 3 druhy podlahového vytápění

Pokud se budete rozhodovat pro realizaci podlahového vytápění, musíte správně vybrat typ, který bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám. Existují totiž 3 typy podlahového vytápění. tím prvním jsou topné kabely podlahového topení. Tyto kabely si můžete sami stočit a tvarovat do libovolně velkých smyček přesně podle potřeb a rozměrů aktuální místnosti. Stejné funkce nabízí také topné rohože pro podlahové vytápění. Jediný rozdíl je v tom, že topné rohože jsou již smotané do smyček a jsou spojené tkaninou. Již z výroby je tedy dán jejich topný výkon. Třetí možností jsou topné folie pro podlahové vytápění. ty jsou dostupné v rolích, jsou rovné a velmi tenké. Jejich pokládka je snadná a využití opravdu velké.

 

Nezapomínejte ani na izolaci podlahového topení

Izolace podlahového topení je velmi důležitým krokem, který je ale často opomíjen. Izolace ovšem zabraňuje tepelným ztrátám podlahového topení. Instaluje se pod topné kabely, rohože nebo folie a umožní také rychlejší ohřev celé soustavy. Nejčastěji se k tomuto druhu izolace využívají desky z extrudovaného polystyrenu. Důležité je také zajisti, aby se podlahové topení dalo jednoduše a přesně regulovat.

 

Specialistu na podlahové vytápění na našem trhu najdete na stránkách www.elny.cz, kde se také dozvíte vše potřebné.