Ergo boduje s pojištěním majetku 2. generace

Majetkové pojištění kryje škody na věcech movitých i nemovitých, ovšem bylo možné ho sjednat jen pro stavby trvale obývané minimálně 270 dní v roce. V praxi to znamenalo, že majitelé rekreačních objektů nemohli skrze efektivní pojistku svůj majetek chránit. Kýženou změnu představila pojišťovna Ergo. Její nový koncept boduje, získal i ocenění TOP produkt v hodnocení klientů na nezávislých finančních serverech.

 

Řešení i pro chataře

Pojišťovna vytvořila novou generaci pojištění majetku pod názvem pojištění Bezpečný domov PLUS. Jedná se o kombinaci pojištění nemovitosti (vztahuje se na škody na věcech movitých) a pojištění domácnosti (kryje klienta v případě poškození, zničení či odcizení movitých věcí, včetně cenností a peněz). Od ostatních na trhu se liší tím, že je možné ho sjednat i pro rekreační objekty, dále také pro kanceláře nebo ordinace, nemovitosti ve stavbě a také pro budovy, jejichž součástí je plocha pro podnikatelskou činnost (může tvořit maximálně jednu polovinu).

Odpovědnost a asistence

Klient dostane k pojištění Bezpečný domov pojištění odpovědnosti s limitem až do 10 000 000 Kč. To se vztahuje na chvíle, kdy klient sám svým neopatrným a neúmyslným chováním způsobí škodu druhé osobě na zdraví, majetku nebo škodu finanční. U Ergo je navíc možné připojistit odpovědnost vlastníka nebo opatrovatele psa, koně nebo skotu. Jak přesně pojistka funguje se dozvíte v tomto článku. Ergo jde klientům vstříc i skrze asistenční službu, která funguje nonstop. V případě škodných událostí má klient ihned k dispozici operátora, který mu pomůže s řešením problému.

Rychle a jednoduše online

Konkurenční výhodou je rychlost vyřízení pojistky. Vše se vyřizuje online na webu pojišťovny. Cena pojistky se určuje paušálně podle velikosti obytné plochy. Každý si sám volí splatnost (měsíční, čtvrtletní, pololetní nebo roční), pojistka je platná od druhého dne. Sjednává se na dobu neurčitou, aby se klient nemusel každý rok obtěžovat s obnovováním smlouvy.