Mytí výloh na OC Palládium Praha a nejen tam

A SERVIS LIPKA, s. r. o., výškové práce, mytí výloh Praha? S touto firmou máme zkušeností ažaž! J Firma myje naši prodejnu s bižuterií BIJOU BRIGITTE na Palladiu v Praze už několik let a jsme velmi spokojeni.

Abych byla trochu konkrétnější: Prodejnu zde máme už od otevření obchodního centra, tudíž snad od roku 2007, jestli se nepletu. A pokud se rovněž nepletu, už od začátku nám obchod myje jejich firma. Já jsem tehdy ještě vedoucí nebyla, ale mám tyto informace od té předešlé. Každopádně výlohy potřebujeme mít čisté, ne osahané od lidí, protože máme za nimi vystaveno hodně zboží, takže když chodí návštěvníci centra okolo a zaujme je něco od nás, často se zastaví a koukají přes výlohy dovnitř. A protože se to stává často, není nám lhostejné, jak výlohy vypadají, ba právě naopak.

Smlouva je s firmou A Servis Lipka uzavřena na mytí zvenku dvakrát měsíčně, vnitřní část pak nepravidelně, a to proto, že by bylo dosti náročné veškerou výzdobu od výloh oddělat a posunout. Nicméně skel tady máme dost, navíc je náš obchod umístěn jako by do rohové části vnitřního skleněného tubusu, takže umytí našich skel není práce jen na pár minut.

Vnější část máme vlastně rozdělenou na dvě: Ta větší je dostupná pouze zavěšením z vrchu, nedá se k ní dostat z pasáže, ta druhá – ač menší, stále velká – umýt z pasáže lze. A tu nám právě myje firma A Servis Lipka. Co se týče té první, větší, tu nám myje obchodní centrum zhruba jednou za půl roku. Firma A Servis Lipka se nám v tomto taky nabízela, my bychom byli taky rádi, aby tu větší část dostupnou jen zavěšením z vrchu umývala ona, ale to už nedovolilo vedení obchodního centra. Každopádně co umýt zvenku lze, a vnitřek pak kompletní, to dělá firma A Servis Lipka opravdu výborně. Myslím, že jsem snad nic nemusela od nich reklamovat. A co se týče domluvy, v tom si také nemohu stěžovat.

Takže za naše BIJOU BRIGITTE na Palladiu říkáme firmě A Servis Lipka z Brna určitě ano! J

Připravujete rádi dobroty z listového těsta? Zkuste si jej připravit sami doma

Jistě, můžete si ho zakoupit i v obchodě, avšak v poslední době bývají tyto polotovary nejrůznějšími způsoby ochuzovány o kvalitní základní suroviny a těsto po upečení příliš lákavě nevoní a ani nechutná. A ačkoliv se může zdát, že domácí výroba je poněkud složitá, vůbec tomu tak není a ten čas strávený nad tím později určitě oceníte.

17183664 - vacuum cleaner on fluffy carpet

Potřebujete 600g hladké mouky, 500g másla, sůl a vodu. Tyto ingredience se nyní rozdělí na 2 části a každá se zpracovává zvlášť, to proto, abychom vytvořili 2 těsta, která se budou nadále překládat a vytvoří takzvané lístky.

Takže na první těsto je třeba 250ml vlažné vody, ½ lžičky soli a 500g hladké mouky. Všechny suroviny smíchejte v míse a zpracovávejte rukou, dokud nevznikne hladké těsto. To potom nechte v lednici vychladit alespoň na tři hodiny. Na druhé těsto potřebujete 500g másla a zbylých 100g mouky.

Máslo pokojové teploty smíchejte s moukou a směs rozetřete na pečící papír. V lednici nechejte ztuhnout. Až obě těsta ztuhnou, vyválejte z prvního těsta obdélník a na jednu jeho stranu rozválejte 2. těsto. Nyní tuto vrstvu 2 těst přeložte zbývající částí prvního těsta. Celkově musíte těsto rozválet a přeložit asi 11x, počítaje i s prvním krokem. Nejspíše se vám to však nepodaří najednou, protože těsto má tendenci se začít příliš povolovat, díky poměrně vysoké teplotě doma. Proto je před překládáním umístěte znovu do lednice, dokud neztuhne.

Hotové těsto můžete rozřezat na vámi požadované rozměry a zabalené uložit do mrazáku. Takto jej budete mít vždy přichystané, když jej budete potřebovat. Některé práce dělat doma se vyplatí, a tato je jednou z nich. Co se ale určitě nevyplatí, tak čistit koberec. To je moudřejší přenechat firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 8, která provádí to nejkvalitnější strojové čištění koberců.

 


TAG