Pro zahradní posezení altán nebo pergolu?

Jestli jste stále odkládali naplánování a realizaci vašeho zahradního posezení, tak právě máte nejvyšší čas. Už nyní totiž začínají teplé a slunné dny, které nemusíte trávit v interiéru svého rodinného domu, ale třeba na své zahradě. Aby bylo posezení opravdu příjemné, mělo by být zastřešené. Díky zastřešení budete chráněni před ostrými slunečními paprsky i před deštěm a ostatními vnějšími vlivy. Ideální volbou jsou dřevěná zastřešení. Nejčastěji je rozhodnutí mezi pergolami a altány. Který je lepší?

 

Vybírejte u výrobců, kteří nabízí oba druhy

Pergoly a altány mají své přednosti a charakteristické rysy. Nelze jednoznačně tvrdit, že jeden druh by byl pro zahrady vhodnější, než ten druhý. Záleží na vašich individuálních potřebách, velikosti a designu zahrad a také na vašem vkusu. Proto se vždy vyplatí vybírat jednotlivé modely přímo u výrobců, kteří mají ve své nabídce oba druhy. Pokud si nebudete vědět rady, tak vám mohou poskytnout i odborné poradenství, které vám pomůže zvolit ten pravý druh. Mezi takové výrobce na našem trhu se řadí například společnost Delta Svratka.

 

Pergoly v širokém zastoupení druhů

Pergoly jsou jednou ze základních a nejvíce zastoupených kategorií z nabídky společnosti Delta Svratka. Jsou typické především využitím kvalitních masivních dřevin a poctivých tesařských spojů. Nabídku pergol tvoří modely Standard, Standard ke zdi domu, Grand a Klasik. Každý typ má své charakteristické vlastnosti a rysy. Pokud by vám nabízené rozměry a varianty nevyhovovaly, je možné konstrukci upravit podle vašich představ.

 

Altány zastupuje model Pavilon

Altán je také součástí nabídky společnosti Delta Svratka. Konkrétně se jedná o model altán Pavilon. Oproti pergolám je jeho konstrukce více zaměřená na design a eleganci. Konstrukci tvoří 3 stojky v každém rohu, takže v případě rovného a stabilního podkladu není bezpodmínečně nutné ani jeho kotvení. Jako materiál je zvoleno masivní, kvalitně opracované smrkové řezivo.

 

Detailní informace o obou druzích a také o dalších dřevěných stavbách najdete na www.domky-delta.cz