Noční mrazíky i chladnější teploty přes den znamenají, že zima je tu a bez topení už se doma neobejdeme. Mnoho majitelů domů tak opět děsí představa vyúčtování za topnou sezónu. Jak ušetřit?
Když už teplo jednou vyrobíme a tedy i zaplatíme, chceme, aby se nám doma udrželo. To se lehce řekne, ale těžko udělá, musíme tak myslet i na správnou a efektivní izolaci svého domu. Zateplení fasády a výměna oken jistě pomohou, ale jedná se o nákladné investice s dlouhou návratností a potřebujeme k nim mnoho času a prostoru. Často se navíc nevyhneme stavebním úpravám a dalším zásahům. Plochu, kterou nám uniká nejvíce tepla, přitom často řešíme až jako poslední nebo si na ni nevzpomeneme vůbec. Už na základní škole jsme se učili že teplý vzduch stoupá vzhůru, dokud ho něco nezastaví. Ve svém domě bychom tak měli řešit izolaci stropů, abychom zabránili únikům tepla a udrželi ho doma. Využití moderní technologie foukané minerální izolace umožňuje realizaci v jakémkoli ročním období, třeba i v zimě. Výhodou je nízká počáteční investice, jednoduchá aplikace a snížení nákladů na vytápění až o třetinu.
Stejně, jako člověk dokáže ztratit až 30 % tělesného tepla skrze hlavu bez pokrývky, může ztrácet teplo dům bez kvalitní izolace stropu. Řešení foukanou izolací je vhodné nejen do novostaveb, ale i starších domů a také tam, kde izolace už byla, ale je již poškozená a je nutné ji doplnit. Foukaná minerální izolace se na dané místo aplikuje pomocí technologie foukání, dostane se tak do všech spár a mezer. To zaručí, že se vytvoří jednolitá vrstva a riziko vzniku tepelných mostů je naprosto minimální. Aplikace foukané izolace je rychlá a snadná, zvládne ji jeden pracovník během několika hodin a za běžného provozu vaší domácnosti. Nemusíte stavět lešení, zakrývat nábytek a stěhovat rodinu, vše je hotové za pár hodin. Na místo je izolační minerální vlna přivedena pomocí hadice ze zásobníku, který je umístěn na zaparkovaném autě. Nevzniká tak žádný nepořádek ani hromady materiálu a odpadu.
V létě funguje izolace jako přirozená klimatizace, která zabraňuje přehřívání podkrovních prostor a udržuje komfortní teplotu. V zimě jako fyzická překážka brání úniku teplého vzduchu a snižuje tak náklady na vytápění.