Jak vyčistit špinavé nebo pomalované fasády a pečovat o ně?

 

Fasáda je pro každou budovu vlastně takovou velkou vizitkou. Už podle pohledu na fasády si o konkrétních stavbách vytváříme představy a hodnotíme je. Každou fasádu je tedy třeba udržovat čistou pokud možno bez větších špinavých ploch. To se týká fasád rodinných domů i firem. Pokud budete mít na firemním objektu špinavou fasádu, co si o vaší firmě pomyslí obchodní partneři. Pro rodinné domy to platí naprosto stejně.

 

Čím vším mohou fasády trpět?

Fasády mohou být zašpiněné hned několika způsoby. Tím prvním je usazený prach a také bahno, které se postupem času stále více usazuje přímo do struktury fasád. Dále mohou být vybledlé barvy na fasádě vlivem vnějších vlivů, jako je déšť, UV záření a další. Nesmíme zapomínat ani na znečištění, které mají na svědomí vandalové. Jedná se hlavně o graffiti spreji a jinými barvami. Odstranění graffiti patří k těm nejsložitějším činnostem při čištění fasád a vlastními silami jde zvládnout jen velmi složitě.

 

 

Se správnou technikou je to ale hračka

Nejdůležitější součástí při čištění fasád je správné vybavení. A rozhodně se nejedná o žádné amatérské vybavení, se kterým jsou výsledky nedokonalé. Profesionální prostředky na čištění fasád stojí i desetitisíce korun a jejich pořízení by se vám rozhodně nevyplatilo> co se vám ale vyplatí, je kontaktovat specializovanou firmu na čištění fasád, která se o všechny práce postará, dokáže odstranit staré zašlé špíny na fasádě a poradí si i s graffiti.

 

Touto specializovanou firmou je na našem trhu AXIOM REAL, spol. s r.o.

I na našem trhu se najdou specializované firmy pro tento obor s vysoce účinnou a moderní technikou. Jednou z nich je AXIOM REAL, spol. s r.o. Tato společnost se v oblasti čištění fasád pohybuje již dlouhodobě a na svém kontě má množství úspěšně realizovaných zakázek. Čištění fasád provádí metodou tryskání a pískování. Tato metoda je vysoce účinná pro všechny druhy nečistot i pro graffiti. Po vyčištění fasády provádí firma i nátěry fasád, které mají za úkol usnadnit čistění případného dalšího zašpinění.

 

Kompletní informace najdete na www.ars.cz