Vytápění domu vás může letos stát méně

Bydlet v rodinném domě je sen mnoha lidí, má své velké výhody, ale také nevýhody. Právě teplotní komfort je občas oříškem, v létě se zvlášť v podkroví téměř nedá dýchat a naopak v zimě stojí udržení tepla mnoho peněz. Na vytápění lze však ušetřit až třetinu nákladů. Jak?

Jsou většinou jen dvě cesty, jak snížit náklady na vytápění. Hledat levnější zdroj tepla a tak používat často nekvalitní materiál s nižší výhřevností, což v konečném efektu vyjde dráž. A nebo se pokusit teplo v domě udržet díky zateplování a izolacím. Výměna oken a dveří i tradiční zateplení fasády sice pomůže, ale návratnost investice je velmi dlouhá. Efektivním řešením je zateplení stropů pomocí foukané minerální izolace, která je osvědčená a její přínosy oceníte v létě i v zimě.

U tradičních typů zateplení je potřeba počítat také s delším časem realizace, nepořádkem, spoustou prachu a také nutností skladovat materiál a nářadí. Jednou z výhod technologie foukané izolace je právě rychlá a čistá aplikace, která je hotová již za pár hodin a bez nepořádku. Na určené místo je izolační materiál přiveden pomocí hadice ze zásobníku, který je umístěn na nákladním autě před domem. Hadicí se minerální vlna fouká přímo na plochu a vytváří tak souvislou vrstvu bez tepelných mostů či rizika jejich budoucího vzniku.

K realizaci zateplení stropu tak není potřeba stavět lešení, složitě pokrývat nábytek a podlahu igelitem nebo se jakkoli omezovat v běžném užívání domu. Minerální vlna používaná jako izolační materiál je nehořlavá, hypoalergenní a odolává i škůdcům a bakteriím. Neslehne se ani nenasákne vodu a tak je její dlouhá životnost zaručena. Foukaná minerální izolace je moderní technologie původem ze skandinávských zemí, kde je opravdu nutné mít zateplený dům pomocí kvalitní a efektivní technologie. Izolovaný strop navíc nejen v zimě zabrání teplu, aby unikalo, a udrží ho v místnostech, ale také v létě zabrání slunečním paprskům podkrovní místnosti přehřívat a udrží v nich příjemnou teplotu.