OSB desky – moderní stavební materiál

Pokud něco stavíte, nebo třeba pouze rekonstruujete, potom zcela jistě víte, že máte obrovské možnosti realizace, alespoň co se týká materiálů, k tomuto účelu použitelných. Vybírat lze z velkého množství. Každý konkrétní materiál má svoje specifika, která určují jeho efektivitu pro dané účely. V oblasti stavebnictví se nyní zmíníme o OSB deskách.
Možnosti použití OSB desek

OSB desky mají mnohostranné využití. Především díky jejich vlastnostem a charakteristice nachází uplatnění jako stavební materiál při budování a rekonstrukci podlah, dále potom jako obkladové prostředky při realizaci a úpravě stěn a nejrůznějších šikmin. OSB desky se hodí i pro stavby přístřešků, pergol, altánků, ale i pro zabednění střech.

Výhody OSB desek

OSB desky patří mezi stavební materiál, který se vyznačuje celou řadou pozitivních vlastností. Jedná se o nejpoužívanější a tím pádem také o nejprodávanější stavební desky vůbec. OSB desky vynikají:

  • vysokou pevností
  • absencí klasických vad dřeva
  • dostatečnou tuhostí
  • snížením tepelných a akustických ztrát
  • odolností proti požáru

Druhy OSB desek

OSB desky jsou k dispozici v několika variacích. Mezi základní dvě skupiny patří OSB desky s kolmou hranou a dále potom OSB desky s perem a drážkou. První z nich, tedy kolmé OSB desky se využívají při tvorbě sendvičových panelů, k opláštění konstrukcí nebo třeba pro tesařské a truhlářské práce. Perodrážkové OSB desky jsou vhodné zejména na podlahové konstrukce, jako obkladový materiál na stěny a šikminy a všude tam, kde je požadavek na pevný a přesný spoj.

Kde koupit OSB desky

OSB desky můžete zakoupit v široké prodejní síti se stavebním materiálem. V dnešní době je stále oblíbenější nakupování na internetu, i zde máte široké možnosti. Jde-li vám o maximální kvalitu, potom vám doporučíme internetové stavebniny StavbaOnline.cz, který vám může ušetřit čas i mnoho úsilí. Jedná se totiž o profesionály v oboru poskytující kvalitu za přijatelné ceny. Fungují již 7 rokem a mají více jak 10.000 spokojených zákazníků.