Jaké investice do realit se vyplatí?

 

Investování do realit se jeví jako dobrý způsob uložení financí nebo rychlý způsob, jak získat peníze. Ne vždy se ale investice vyplatí a ne každá investice je vhodná pro všechny. Při investování je totiž nutné vzít v potaz hned několik důležitých faktorů. Jak tedy investovat, aby byl výsledek co nejlepší?

 

Typ reality i místo jsou důležité faktory

Ze všeho nejdůležitější je, vybrat vhodnou nemovitost. Pokud si totiž myslíte, že stačí koupit „nějaký“ byt nebo dům a budete mít jistotu, že se vám peníze znásobí, jste na velkém omylu. Trh s nemovitostmi se za posledních několik let podstatně změnil. Velkou roli v tom hrají zejména developerské společnosti. Během několika let díky nim vznikly nové bytové komplexy, které nabízí moderní bydlení za levnější ceny. Díky tomu klesly i ceny ostatních bytů a domů. Nabídka totiž převyšuje poptávku. Lidé si mohou vybírat. Dobrou zprávou ale je, že roste poptávka po bytech v moderních komplexech, které leží na lukrativních místech ve velkých městech. Zvýšený zájem je také o bydlení na periferiích měst či v přilehlých obcích. Pokud tedy chcete investovat, zaměřte se na nemovitosti v těchto lokalitách.

 

Peníze z pronájmu nejsou jistota!

Stále také přetrvává trend, kdy lidé kupují nemovitost z toho důvodu, aby ji mohli dále pronajímat a tak získat stabilní příjem, který pokryje náklady na hypotéku a přinese ještě něco více. Tento způsob investice ale není tak výhodný, jak se jeví. Pronajmout byt nebo i dům totiž není lehké, protože dnes lidé vyhledávají spíše vlastní bydlení. Narazit také můžete na neplatiče. Tento způsob investice se může vyplatit, pokud vlastníte byt ve větších městech, který pronajmete například studentům.

 

Luxus ano!

Jako nejlepší se v současné době jeví investice do luxusního bydlení. Zájem o luxusní byty je totiž stálý. Při tomto druhu investice je nutné počítat s větším obnosem – většinou je to investice v řádech milionů korun. Velký zájem je o lokality v Praze – zajímavé možnosti nabízí například Praha 6. Více o této lukrativní lokalitě se můžete dozvědět na wikipedii.