Jak správně vybrat domácí finskou saunu?

O tom, že obliba domácích finských saun za poslední roky několikanásobně vzrostla, není třeba zdlouhavě hovořit. Stále více domácností si v současnosti chce užívat blahodárné účinky saunování z pohodlí vlastních domovů, bez nutnosti dojíždění a utrácení peněž za saunovací procesy. Před každým, kdo přemýšlí o realizaci domácí sauny, ale stojí překážka. A to především to, jako saunu do interiéru zvolit a jak vybrat a poznat kvalitu?

 

Jaká by měla být konstrukce sauny?

Ze všeho nejdříve je vhodné vybrat samotnou konstrukci sauny. Velikost by měla být závislá na velikosti volného místa pro saunu v interiéru. Základem je samozřejmě samotný stavební materiál. Velmi oblíbené je v současnosti dřevo. Dřevo by ale mělo být nejen elegantní, ale mělo by mít i specifické vlastnosti pro sauny. Zejména by se nemělo štěpit a mělo by disponovat nízkou tepelnou vodivostí. Samotná konstrukce by pak měla být zajištěna proti tepelným ztrátám. Nejlépe minerální vatou opatřenou z každé strany parotěsnou folií. Dveře jsou většinou skleněné a měly by být vyrobené z masivního a bezpečnostního skla. To je tedy konstrukce finské sauny a přejdeme k samotné funkci.

620

 

Tvar a vybavení

Tvar sauny by měl být co nejvíce přizpůsoben prostoru, kde bude sauna umístěna. Velikost může být od sauny pro jednu osobu až pro sauny pro několik osob. Finská sauna má ale svá specifika, bez kterých by saunování nebylo pro osoby takovým přínosem. Velikosti sauny samozřejmě musí být přizpůsoben výběr kamen tak, aby kamna disponovala dostatečným výkonem. Velmi důležité je pak jejich samotné umístění. Finská sauna totiž musí disponovat správným prouděním vzduchu. Právě správné proudění totiž má na výsledek saunování největší vliv. Je zapotřebí, aby vzduch správně cirkuloval a docházelo tak k vyrovnání teplotních úrovní a obnově suchého vzduchu za nový. Zjistěte si, zda tohle dokáže vybraný model sauny.

 

Pokud byste chtěli vědět o domácích finských saunách ještě další detailní informace, stačí navštívit www.saunahouse.cz.