3 tipy, jak vybrat jídelní stůl

Bez čeho si nedokážete představit jídelnu? Rozhodně sem patří hlavně jídelní stůl, kde si vychutnáváte dobré jídlo s rodinou. Ovšem vzhledem k tomu, že jde o výraznou dominantu, musíte zapřemýšlet i nad samotným výběrem. Na co si dát pozor, aby se vám povedlo koupit perfektní jídelní stůl, se kterým vaše jídelna prokoukne? To se dozvíte v článku.

 

Zapřemýšlejte nad stylem designu jídelny

Pokud plánujete rekonstrukci či renovujete právě jídelnu, máte šanci na vyladění interiérového designu ke své vlastní spokojenosti. Podívejte se na inspiraci na internetu a zjistěte, co je vám nejbližší. Učaroval vám přírodně laděný skandinávský styl, nebo spíše více romanticky laděná jídelna v provensálském stylu? Zkuste si představit, jak chcete, aby vypadal výsledek, a podle toho vybírejte jednotlivé kusy vybavení.

 

Vsaďte na kvalitní masiv

Nábytek z masivu je přirozeně odolný a navíc má krásný vzhled. Například masivní jídelní stůl perfektně zapadne do místnosti laděné ve skandinávském stylu s přírodními prvky. Ovšem není výjimkou, že se jídelní stoly z masivu hodí i pro kombinaci s jiným vybavením, protože jejich další předností je univerzálnost. Jídelní stůl z masivu může být vyveden v nejrůznějších odstínech a tvarech, které výrazně ovlivní celkový vzhled.

 

Správné rozměry

Při výběru nového jídelního stolu jsou velmi důležité také rozměry. Ověřte si, že jste si vybrali vhodnou variantu, která se vejde do jídelny a zároveň nabídne dostatek prostoru pro stolování všech členů rodiny. Jídelní stůl masiv může být kulatý, ale i klasický obdélníkový. Výhodou obdélníkového stolu je možnost umístění ke stěně či do rohu při stolování menšího počtu lidí a následné zvětšení místa jednoduchým posunutím stolu doprostřed místnosti. Elegantním řešením může být také rozkládací jídelní stůl.