Jaký textil by neměl ve vaší ložnici chybět? Kromě povlečení a prostěradel vsaďte na huňaté deky

Ložnice nemusí nutně sloužit pouze ke spánku, ale je i místem odpočinku, kam se chodíme zrelaxovat po náročném dni. Z toho důvodu bychom si měli na jejím vzhledu dát záležet, aby nám zprostředkovala tu nejlepší relaxaci. Volíme tedy decentní výmalbu v pastelových tónech a dbáme na příjemné lůžkoviny, které nám poskytnou to nejlepší pohodlí.

 

Povlečení je základ

Díky bohaté nabídce si můžeme vybrat povlečení, na které si jen vzpomeneme. K dostání je v nejrůznějších barvách a motivech. Velmi populární je též povlečení s fototiskem, a to buď zvířat, měst, nebo krajiny. Lůžkoviny tak snadno sladíme s dalším zařízením ložnice. Maximální komfort nám přinese povlečení z mikrovlákna či saténu v letním období, neboť se pod ním nebudeme potit. Příjemně nás totiž ochladí. V zimě se na žebříčku oblíbenosti drží flanel a mikroplyš. Ovšem mezi tradiční klasiku, která se hodí po celý rok, patří 100% bavlna.

 

Kombinujte

Dalším nezbytným doplňkem ložnice jsou prostěradla, která podtrhují vzhled povlečení. Buď je volíme tón v tónu, nebo mohou být kontrastním prvkem. I zde se nám nabízí široký výběr materiálů. Patří mezi vaše oblíbence prostěradlo z froté, jersey, plátna či mikroflanelu? Nezapomeňte si rovněž pořídit dekorativní polštáře a povlaky, které design vašeho lůžka dovedou k dokonalosti.

 

Propadněte hýčkání v beránkové náruči

Beránkové deky zažívají v poslední době skutečný boom. Vděčí za to své hebké hřejivosti, která nás vybízí k celodennímu lenošení. Poskytnou nám totiž patřičný konejšivý odpočinek, jejž po náročném dni tolik potřebujeme. Beránková deka je zpravidla oboustranná. Vrchní strana je tvořena mikroflanelem s krátkým vlasem, spodní strana patří mikrovláknu s delším vlasem, jenž imituje měkkou beránčí kůži.