Letní vedra jsou nepříjemná pro každého

 

Extrémní růsty a pády teplot jsou stále častější. V létě slunce sálá tak, že jen těžko hledáme před jeho žhavými paprsky úkryt. Přes den vždy přijde na pomoc chladivý nápoj nebo odpočinek ve stínu lesa a v parcích.

 

Co pomůže přes den, to rozhodně nepomáhá večer a zejména v noci. Doma v noci jen těžko nacházíme ochlazení. Kvůli tomu nemáme v noci šanci nabrat síly do nového dne. Vedro bývá nesnesitelné. Žhavé Slunce dokáže přes den rozpálit střešní krytinu tak, že se ani v noci nedá v podkroví vydržet, natož klidně spát. Kvůli častému vstávání, otírání potu a hašení žízně se probouzíme ještě unavenější, než jsme večer šli spát. Příčina je jasná. Teplo z rozpálené střechy prostoupilo stropem do obytných místností.

 

Saunu z ložnice nechceme mít nikdo

Domácí sauny jsou v dnešní době velmi populární. Jedná se o vynikající prostředek pro zlepšení zdraví. Pročistí organizmus a posílí imunitní systém. Ale mít z ložnice saunu není dobré. Tropické horko v ložnici má většinou na svědomí špatná izolace stropu posledního patra. S větráním se celá situace ještě horší. I venku je totiž vedro k padnutí a vzduch se nehýbe.

 

 

Ovšem stále si nemusíte zoufat

Mnohým z nás se zdá tato situace zcela bezvýchodná. Naštěstí je tu možnost elegantního řešení – zateplení střechy. To v praxi znamená kvalitně zaizolovat strop na posledním podlaží proti prostupu tepla.

 

Nejčastějším provedením plochých střech je dvouplášťová konstrukce. Toho můžete lehce využít, protože mezi oběma plášti je dostatečně vysoká dutina pro mnoho věcí. Do dutiny může být snadno nafoukaná magmarelaxová izolace. Jedná se o moderní technologi, která využívá nejkvalitnější izolační materiály čistě přírodního původu. Magmarelaxová izolace dokáže výborně tepelně izolovat, ale zároveň účinně vzdoruje ohni. To zvýší celkovou požární odolnost objektu.

 

Přednosti oceníte také v zimním období. V topné sezóně nebude docházet k promrzání stropu ani srážení vzdušné vlhkosti v rozích. V rozích se už nebude tvořit plíseň. Protože izolace zaplní celou dutinu, zhorší se podmínky pro usazování vos a sršňů. Ani hlodavci nemají v minerální vatě na růžích ustláno.

 

Skvělé izolační vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace mohou být zaručeny na dlouhou řadu let. Minerální vata je totiž nesléhavá. Když budete tento způsob zateplení porovnávat s ostatními metodami zjistíte, že foukaná minerální izolace dosáhne nejlepšího poměru ceny a výkonu.

 

Už žádný hmyz na střechách

Tento moderní způsob pro zateplení plochých dvouplášťových střech má ještě mnoho dalších předností. Často se předpokládá pozdější vytvoření revizních otvorů a střešních vikýřů. Jimi se zafouká izolace a později slouží ke kontrole střešního prostoru. To můžete ocenit zejména když přijedou hasiči likvidovat hnízda bodavého hmyzu, který vás v létě terorizuje.

 

Žádné týdny práce, ale pouze 3 hodiny

Největší výhodou moderního zateplení pomocí magmarelaxové izolace je především v rychlosti její realizace. Technologie foukání je v průměru hotova za tři hodiny. Nejvhodnější obdobím pro izolaci podlahy na půdě je jaro. Pod střechou totiž ještě není velké horko. Termín realizace můžete domluvit ve velmi krátké lhůtě. V domluvený den přijedou odborníci izolatérské firmy a okamžitě začínají pracovat. Vše probíhá za běžného provozu domu, ani hospodyňka nepozná, že se něco děje. Pracovníci totiž nenatropí hluk, ani příliš nezvíří prach a nezanechají vůbec žádný nepořádek.

 

Tři problémy dokáže vyřešit jediná izolace

Izolace střechy magmarelaxovou izolací vás zbaví hned tří závažných problémů najednou. Letní vedra nezabrání tepelné pohodě, v domě bude vždy příjemné klima. V zimě si zase užijete teplíčka. Navíc každý rok ušetříte tisíce korun za energie na vytápění. Už vám nebude tolik vadit, když ceny paliv budou stoupat. Vy budete stále šetřit. Namísto vyhazování peněz komínem můžete šetřit jen na pěkné věci. Extrémní počasí už vám vrásky nikdy dělat nemusí.

 

Více informací o všech možnostech zateplení minerální vlnou MAGMARELAX® najdete na www.ippolna.cz nebo telefonu 800 100 533.