Stylové přívodní a odtahové ventily pro lokální rekuperaci nenaruší vzhled interiéru

Zpětné získávání tepla. Přesně tak by se dala charakterizovat rekuperace. V podstatě se jedná o větrání, při kterém se do místností dostává čerstvý venkovní vzduch, ovšem s vyšší teplotou, což oceníte především v zimních měsících. Znamená to tedy, že pokud je vnější teplota okolo -5 °C, při rekuperaci se oteplí na příjemných 16 °C, takže do interiéru se nedostane mrazivý vzduch, a tím ušetříte především na nákladech na vytápění.

Správné větrání dokáže snížit spotřebu energie vynaložené na vytápění. Především pasivní a ekologické objekty však disponují rekuperačními jednotkami, které jsou energeticky úsporné, ale zároveň splňují i estetické nároky. Žádný průvan, ani hluk.

 

Ventily pro větrání jsou nenápadné

Záleží vám na celkovém vzhledu místností? V takovém případě si nenecháte váš styl narušit nějakým technologickým prvkem. Pokud vás však lokální rekuperace zaujala, stačí sáhnout po variantách, které jsou nenápadné a nenarušují design. Svou elegancí a stylovým vzhledem si vás podmaní ventily Haelix od firmy Ubbink, jež snoubí výkon a design.

Vybrat si můžete ze dvou verzí. Chcete raději kulatý, nebo čtvercový tvar? Obě provedení mají nadčasový vzhled, jsou nenápadná a konstrukce je přizpůsobena tak, aby se u ventilu neusazovaly nečistoty. Přívodní a odtahové ventily pro rekuperaci značky Haelix se dají nainstalovat kamkoliv – na strop, ale i na stěnu.

 

Inovativní řešení, které nezklame

Zlepšíte přívod čerstvého vzduchu do místnosti. Ventily jsou totiž vybaveny náběhovými lamelami ve tvaru vrtulových listů, a tím jsou sníženy i odpor a hlučnost. Zařízení disponují devítistupňovým regulátorem průtoku vzduchu, čímž je zajištěno optimální větrání.

Co se samotné montáže týče, ta je jednoduchá. Nepotřebujete žádné speciální nástroje, neboť ventily mají těsnící kroužky pro pevné a těsné spojení.