Jsou vaše zdi náchylné k tvorbě plísní? Potom se obraťte na profesionály z „Odstraňování plísně Praha“

Problémy s plísní byly u nás tak trochu na denním pořádku, když to nadnesu. Bydlíme na vesnici ve starém domě, kde se hodně drží vlhkost, takže se plíseň pořád vracela a vracela. A my to furt čistili a čistili. Pomalu by se ze mě mohla stát chodící encyklopedie na typy a rady, co všechno nefunguje při odstraňování plísně. Dobře, krátkodobě možná ty „osvědčené“ rady z internetu a kutilských televizních pořadů fungují, ale opravdu jen krátkodobě. Jenže my jsme už chtěli něco, co zabere natrvalo a my to nebudeme muset pořád dokola řešit. Sedla jsem si teda k počítači a věnovala tak tři hodiny pečlivému zjišťování, co by už opravdu mohlo fungovat. Našla jsem tam další rady, které vypadaly tak moc věrohodně, že jsem je už ani nezkoušela. Potom mě napadlo přestat hledat domácí babské rady, ale nějakou firmu nebo společnost, která se odstraňováním plísně zabývá. Několik jsem jich našla, tak jsem začala ověřovat jejich reference, kdo všechno už je vyzkoušel. A nejlepší ohlasy měla úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstranění plísní Praha, tak jsem si našla i jejich webové stránky a začala hledat tam, co všechno o plísni píšou.

Na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je prý výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucí plísně, je nátěr LSG. Je to nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému stoprocentně zbaví. A firma A SERVIS LIPKA zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Říkala jsem si, že to vypadá vážně nadějně, protože nejenom že ten text je dost odborný, takže to vypadá, že s tím mají velké zkušenosti, ale že i ten nátěr něco vydrží. Životnost nátěru se totiž pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Toto všechno mám z jejich stránek a neuvařila jsem to z vody, tak jak se říká, takže nemusíte mít strach, že bych tady vykládala nějaké blbosti (navíc jsem jejich službu odstranění plísně vyzkoušela a můžu ji fakt jenom všem doporučit).

Takže jsem se potom ještě poradila s manželem, kterému se ta firma taky moc zamlouvala, tak jsem je zkontaktovala a domluvila se na všech podrobnostech. Jako zase vám nebudu lhát, nebylo to zrovna nejlevnější, ale pokud jsem měla vidinu toho, že existuje něco, co nás plísně dokáže už opravdu zbavit, chtěla jsem to vyzkoušet. Stejně, když sečtu ty prostředky z drogerií a podobně, co jsem na to už vyplácala, tak to finančně vyjde prakticky nastejno. S tím rozdílem, že tentokrát jsem nemusela hnout prstem. Jen tehdy, když jsem musela zvednout telefon a otevřít jim dveře. Takže asi tak. V domluvený den přijel tým specialistů a pustili se do toho a já je „hlídala“. Ne, že bych jim chtěla stát vyloženě za zadkem, ale řemeslníky taky v domě většinou nenecháte samotné. Vím, že jsou to spolehlivý zaměstnanci, ale pro svůj dobrý pocit jsem radši chtěla být u toho. Na povrchy napadené plísní nanesli běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky prý  aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

Takže pokud hledáte skutečně účinnou zbraň proti plísni, tak doporučuji LSG od A SERVIS. Je to vážně výborná věc, která nás jako jediná dokázala plísně definitivně zbavit. A že už jsme toho vyzkoušeli.

 

Máte rádi mírně spálené jídlo? Bude moudřejší ho oželet

To že by se nemělo konzumovat připálené, nebo dokonce spálené jídlo, je už známým faktem. Přesto si někteří lidé v takových jídlech ale přímo libují a naschvál si nechávají spálit své toasty, špekáčky opékané na ohni nebo i jiné druhy potravin. Existuje ale pádný důvod, proč by takové pokrmy rozhodně jíst neměli. Pokud totiž jídlo připálíte, ztratí většinu vitamínů a živin, které obsahuje a stává se tak nutričně chudé.

51171940 - spacious and tasteful living room in the house

Jestliže se tedy snažíte dbát o svou životosprávu, určitě byste se měli připálenému jídlu obloukem vyhnout.  Dále se také diskutuje, že spálené jídlo může způsobovat rakovinu. Názory odborníků se liší a tento fakt nikdy nebyl úplně prokázán, ale přesto se všechny lékaři shodují na tom, že spálené jídlo nám určitě nijak neprospívá. Proto pokud si spálíte toast, tak ho prostě vyhoďte.

Je lepší vyhodit těch pár korun, než si ničit žaludek. Jsou prostě věci, na kterých by se šetřit nemělo a měli byste si dopřávat jen tu nejlepší kvalitu. A to platí ve všech směrech, například i v úklidových firmách. Pokud například zvažujete čištění koberce, nekontaktujte hned první levnou firmu, na kterou narazíte, ale na takovou, která je opravdu kvalitní a má dobré reference. Takovou je například úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 1, která nabízí strojové čištění koberců, které dokáže zachránit každý koberec. Mimo to nabízejí i řadu dalších úklidových služeb. Proto pokud poptáváte nějaké úklidové služby, tak jste u této firmy na správné adrese, protože z hlediska poměru cena výkon se jedná o jednu z nejlepších firem, na kterou byste mohli narazit.

 

 


TAG