Nebojte se pestrosti, kvalitní mozaiky a dlažby interiér oživí

 

Neutrální barvy doplněné pestrobarevnými tóny – to jsou současné interiérové trendy, které vládnou portfoliu bytových architektů. Oblíbený je hlavně přírodní vzhled, který dodá místnostem punc luxusu a vzhled bohatého sídla. A vůbec nezáleží na tom, jestli jde o dřevo skutečné nebo jen jeho věrnou imitaci.

 

Interiérová dlažba se vzhledem dřeva doplněná nápaditou mozaikou může být tou pravou kombinací i pro vaše bydlení. Koneckonců jde o osvědčený trend už z dob první republiky, který krátkodobě přepustil místo na nejvyšších příčkách jiným materiálům, které vydržely více. Praskající obklady a dlažba náchylná k poškození jsou už ale minulostí. Moderní technologie pronikly i do této oblasti a změnily ji k nepoznání.

 

Dlažba, která to umí s přírodními motivy

Moderní dlažba interiér zútulní a pocitově oteplí. Je příjemná na dotek a velmi dobře rozvádí teplo. Nejefektivnější je v kombinaci s podlahovým topením, ale funguje výborně i samostatně. Svým vzhledem může připomínat antická nebo francouzská sídla, ale také věrně napodobovat přírodní materiály v čele s dřevem. Nejnovější technologie tisku umí věrně zobrazit suky dřeva nebo praskliny v kameni a autentický dojem dokonale dotvoří položení s minimálními spárami, které zajistí unikátní proces rektifikace.

 

 

Mozaikové obklady jsou stále trendy

První zachovalé mozaiky s půvabnými vzory známe už ze starých Pompejí, ale italské mozaiky svou kvalitu neztrácejí ani dnes. Ze všeho nejvíce si Italové stále cení precizní práce a důrazu na detail. Italské mozaiky jsou pověstné svým klasickým rozvržením se čtverečky o velikosti mezi dvěma a třemi centimetry, které vypadají vždy nejlépe. Větší mozaiky jsou sice levnější a méně pracné, ale výsledný efekt už nikdy není takový.

 

Nejlepším místem pro moderní mozaikové obklady jsou velké obkladové plochy, které mozaikové pásy nápaditě rozčlení nebo plochy okolo umyvadel a dalšího sanitárního zařízení, jež dokáží právě mozaiky dokonale obtéct, čímž zvýrazní jejich elegantní tvar. Mozaikové čtverečky jsou nalepené na praktické síťce, díky níž je jejich instalace snadná a zvládne ji opravdu každý. To ale mozaikám rozhodně neubírá na jejich jedinečnosti a perfektnímu vyznění. Právě naopak.