Jaká terasa se hodí k dřevostavbě?

Milovníci přírodních materiálů nedají dopustit na jedinečnou krásu dřeva a kamene. Často si však kvůli chybějícím financím nemohou dopřát přesně takový luxus, jaký by chtěli.  Naštěstí moderně zpracovaný beton se co do vzhledu surovému kameni více než vyrovná. Se dřevem souzní na přirozeně harmonické vlně, a přitom si zachovává výhody levné vstupní suroviny.

 

Dřevo versus beton? Hlavním kritériem by měla být snadná údržba

Dřevěné terasy se jako doplněk k dřevostavbám přímo nabízejí. Málokdo však ví, že jejich povrch je třeba pravidelně udržovat pečlivými nátěry či mořením. Nášlapná plocha z betonové dlažby s přírodním vzhledem si snadno získá všechny příznivce moderních a originálních architektonických prvků.

Trvalá impregnace povrchu proti znečištění a vysoká odolnost proti chemickým látkám se navíc postarají o skutečně jednoduchou údržbu. Podlahu terasy tak stačí pouze setřít nebo zamést a vše bude opět vypadat dokonale. Oproti tomu přírodní kámen vyžaduje jak mechanické, tak i chemické čištění – často za asistence odborníků. Rostou na něm řasy a jeho unikátní barva časem bledne. U betonové dlažby s reliéfním povrchem se však ničeho podobného obávat nemusíte.

Nakupujte u odborníků

A kde najít tu nejlepší kvalitu? Společnost BEST, a.s. je největším výrobcem betonových stavebních prvků v ČR. Konkrétně na terasy nabízí především dlažbu nazvanou BEST – SOLITERA, která dokonale imituje přírodní lomový kámen ve všech ohledech – od unikátního povrchu až po mírnou nerovnost hran. Kromě terasy ji využijete i na chodníky, příjezdové cesty a další zpevněné plochy v okolí domu. Ideálně tak sladíte všechny funkční prvky do vysoce harmonického celku.

Imponuje vám spíše jedinečný vzhled nezaměnitelné přírodní břidlice? Pak zvolte dlažbu ALTEA nebo ALTEZO, které představují dostupný luxus skutečně pro každého. Zjistěte více na stránkách Best.info nebo přímo v některé ze vzorkových prodejen po celé ČR!