KASPER CZ představuje unikátní technologie

V červenci letošního roku spustí společnost KASPER CZ výrobu na novém, v českých zemích unikátním dřevoobráběcím stroji.Díky tomuto systému, který dodala firma Hundegger, budou moci u „Kasperů“ využívat prakticky neomezených možností opracovávání dřeva, a navíc díky zrychlení výroby zvýší produktivitu práce, což jistě ocení i klienti, kteří budou chtít možností nového CNC stroje využít.

Stroj nese označení K2i-1250 a je schopen s milimetrovou přesností a bez nutnosti měření a rýsování opracovávat materiál v rámci sériové i kusové výroby. „Dalšími z řady výhod tohoto systému je i maximální hospodárnost a zrychlení výroby, které je v porovnání se standardním strojem K2i patnáctiprocentní,“ uvedl ředitel společnosti David Kasper.

Systém zpracovávání materiálu je doveden téměř k dokonalosti a zajišťuje maximální jednoduchost, rychlost a kvalitu. „Univerzální fréza umožňuje pětiosé opracování konstrukční prvků, kotoučové pily stroje jsou pak schopny vertikálních, horizontálních i úhlových řezů. Vertikální a revolverová fréza současně zajišťuje oboustranné synchronizované obrábění, a to bez nutnosti otáčení,“ vysvětlil Kasper s doplněním, že systém obsahuje i horizontální řetězovou pilu s rozsahem 1250 mm, a dále po dvou vertikálních a horizontálních vrtačkách, z nichž jedna je úhlová. Tyto společně s dřevěnými dorazy v horizontálním i vertikálním směru zajišťují maximální kvalitu vývrtů vyštípnutých vláken na straně výstupu vrtáku.

Důležitým prvkem v širokém spektru možností nového stroje je i zrychlení a zjednodušení montáže u zákazníka. „To nastává díky faktu, že vyrobené díly konstrukce mají vlastní štítkové označení a podle potřeby jsou na nich automaticky vyznačena místa spojů, např. umístění krokve či kleštiny na vaznici. V kombinaci s velmi přesným opracováním to znamená skutečné zjednodušení a tím i časovou úsporu,“ sdělil dále David Kasper.

Využití možností v Česku unikátního stroje nabízí společnost KASPER CZ i svým klientům. „Veškeré možnosti nového systému, včetně doplnění o ocelové prvky vyrobené na přesných CNC strojích holdingové společnosti KASPER KOVO, mohou využít i zájemci jak o samotnou výrobu (například projektanti pracující s konstrukčními programy), tak i klienti mající zájem o komplexní službu zahrnující vypracování návrhu a dokumentace. Naše projekční oddělení má vysokou profesionální úroveň a projekty realizuje prostřednictvím specializovaného statického software SCIA Engineering a konstrukčního software SEMA. Jednoduše řečeno, získali jsme unikátní nástroj k dosažení lepších výsledků v oblasti kvality i produktivity práce, který hodláme plně využít sami, i nabídnout jeho možnosti našim klientům,“ uzavřel Kasper.

 

www.kaspercz.cz