Komín jako ze žurnálu

 

Máte-li dům, potom je třeba starat se i o tak nezáživné věci, jako je výběr komínu. Zvolený typ je třeba uvést už do projektové dokumentace. Pokud však názor změníte, je čas rozhodnout se najisto do doby, než se bude řešit hrubá stavba, respektive dokud se nezačne realizovat střecha. Výběr komínu jako všechno ostatní do jisté míry ovlivňuje móda, některé materiály jsou populárnější než jiné.

 

Například zděné komíny se těší velké oblibě u domů s plynovým vytápěním, komíny z betonových tvarovek jsou levnější variantou pro ty, kteří nechtějí za komín příliš utrácet. Pozor však u méně známých výrobců komínu je třeba dodat vašim řemeslníkům návod montáže komínu. Pokud montáž provedou po svém, může se vám stát, že bude do komínu zatékat. Ovšem mezi ty zdaleka nejodolnější patří nerezové komíny. Ať už máte starší dům, který by si zasloužil revitalizaci nebo stavíte novostavbu a přemýšlíte o systému vytápění využívajícím tuhá paliva, určitě sáhněte po komínu z nerezu. Spalováním tuhých paliv se totiž uvolňují škodliviny, které mohou v komíně kondenzovat a vytvářet tak agresivní kyselé látky. Proto je výhodné použít chemicky nereaktivní nerezový komín.

 

Nerez je chemicky i mechanicky stálý materiál, je odolný vůči vlhkosti i extrémním teplotám. Velkou výhodou je, že nerezové komíny se vyrábí jako stavebnicový systém, to znamená, že se skládají z jednotlivých dílů, které si můžete poskládat individuálně tak, aby vznikl komín na míru. Díky tomu, že nerezové komíny sestavujete z dílů a navíc díky nízké hmotnosti nerezové oceli, se s komíny dobře manipuluje a velmi snadno a rychle se instalují. Komíny z nerezu jsou vhodné k odvádění spalin z běžných domácností i z průmyslových objektů. Mnoho příznivců si nerezové komíny získaly tím, že nepotřebují žádnou údržbu a navíc vypadají reprezentativně. Neváhejte tedy a pořiďte si komín z nerezu i vy.