Moderní dřevěná okna splňují veškerá kritéria kvality i pro trendy současné architektury

 

Ještě před deseti lety byla dřevěná okna považována za méně kvalitní druh oken a pro výměnu oken nebo osazení do novostaveb se využívala hojně spíše okna plastová. Plastová okna jsou nejvyužívanějším druhem oken i v současnosti, ale už rozhodně neplatí pravidlo, že by okna ze dřeva nebyla dostatečně kvalitní. Moderní dřevěná okna jsou schopné dodržet veškeré požadavky současné architektury. Navíc mají unikátní vlastnosti, které plastová ani hliníková okna nabídnout nemohou.

 

Technologie výroby je neustále inovována

Je pravdou, že dřevěná okna, která se v oblasti stavebnictví využívala před dvaceti nebo třiceti lety potřebnou kvalitu rozhodně neměla. Od té doby se toho ale mnoho změnilo a to také v oblasti samotné výroby dřevěných oken. Současné technologie jsou mnohem vyspělejší a dřevěná okna mohou směle konkurovat i těm nejlepším plastovým a hliníkovým modelům. V některých oblastech je dokonce předčí.

 

Například okna Vekra mají vysokou technologickou vyspělost

Jedním z nejvyvinutějších druhů dřevěných oken na našem trhu, v oblasti technické vyspělosti, jsou dřevěná okna Vekra. Tento spolehlivý výrobce výplní stavebních otvorů vyrábí dřevěná okna z vícevrstvých lepených hranolů kvalitních dřevin. Díky tomu mají okna nejen vysoké tepelně-izolační vlastnosti, ale také vysokou pevnost a tvarovou stálost. Mezi unikátní vlastnosti oken Vekra se řadí vynikající povrchová úprava, hluboko uložené zasklení, které zamezuje rosení skel a také výbava rámovou okapnicí s přidaným těsněním.

 

Přirozené vlastnosti dřeva, které oceníte

Jak již bylo řečeno, dřevěná okna mají několik vlastností, které jsou unikátní. Za prvé, každé okno bude originálem, protože nikdy nikdo nevyrobí stejné okno se stejnou kresbou dřeva. Při údržbě stačí pravidelně natírat lazurou a je po starostech. Dřevěná okna jsou jediným druhem oken, který při poškození lze opravovat nebo renovovat. A nejdůležitější vlastností je přirozené větrání, které brání vzniku plísní v interiéru.