Kvalitní nábytek a postele z masivu vydrží takřka vše. Mají ale mnoho dalších předností

Při renovaci bytu či rodinného domu je vždy dobré přemýšlet, zda nenastal čas na výměnu starého nábytku za nový. V moderní domácnosti je zapotřebí čas od času obměňovat některé kusy nábytku, aby interiéry i nadále působily svěžím dojmem a splňovaly kritéria pro bydlení v 21. století. K tomu lze využít i různé progresivní materiály. Klasika v podobě nábytku z masivu je však nestárnoucí, proto se skvěle hodí i do současných domovů.

 

Dlouhá životnost a odolnost – hlavní přednosti masivního nábytku

Vždy, když si majitelé rodinných domů a bytů zvolí postele z masivu, případně k nim doplní i další dřevěný nábytek do ložnice a ostatních místností, mají jistotu, že takovýto nábytek vydrží skutečně hodně dlouho, klidně i desítky let bez viditelnějšího opotřebování. Navíc působí svěžím dojmem, prakticky nestárne, což zdaleka neplatí třeba pro kovové, skleněné a další varianty.

 

Postel z masivu přežije i divoké postelové hrátky

Masivní postel a ostatní dřevěný nábytek vás ale příjemně překvapí i v mnoha dalších parametrech. V první řadě lze ocenit stabilitu, a to díky jeho robustnosti. Zvolíte-li masivní postel, nemusíte se bát toho, že se už po několika měsících užívání rozvrzá. Nebude ani „plavat“ po podlaze, pakliže máte trochu živější spánek, nebo si třeba v posteli rádi a hodně zadovádíte.

 

Masivní nábytek provoní celou domácnost

V neposlední řadě se veškerý nábytek z masivu vyznačuje zdravotní nezávadností, pakliže je samozřejmě provedený v patřičné kvalitě. Je vyrobený z přírodních materiálů, které pro drtivou většinu lidí neznamenají vůbec žádné zdravotní riziko. Kromě toho ale třeba postele z masivu mají velmi příjemnou vůni. V momentě, kdy se o dřevo náležitě staráte a udržujete jej, dokáže vám lehce provonět celou místnost.
Nábytek ze dřeva nepatří k nejlevnějším modelům. Rozhodně se však do něj vyplatí investovat, chcete-li mít doma kvalitní postel, komody, poličky, stůl či skříně, jež poslouží klidně i celou generaci, ba dokonce možná déle. Přesto budou působit útulně a moderně.

Český nábytek z masivu najdete například na www.extra-nabytek.cz.