Odzimování bazénu není radno odkládat

Podle kalendáře by v současnosti měly být na našem území kruté mrazy a vrstvy sněhu. Realita je ovšem zcela jiná. Po sněhu ani památky a po mrazivém počasí už vůbec ne. Předpověď vypadá na to, že žádná zima už letos nedorazí. Pro odzimování bazénu byl považován za ideální čas přelom března a dubna, kdy teploty zůstávají trvale nad nulou. Při současném počasí ovšem může být ideální doba již začátkem března. Pokud byste správný čas pro odzimování propásli, mohou nastat nepříjemnosti.

 

bazenŘasy a bakterie rostou i při mírných okolních teplotách

Řasy a bakterie v bazénové vodě rostou a rozmnožující se velmi snadno, ale jejich odstranění je velmi složité. K jejich růstu stačí i mírné teploty nad nulou. Pokud nebudou důležité parametry bazénové vody v pořádku a v doporučovaných rozmezích, stává se bazénová voda pro vznik bakterií a řas ideálním prostředím. Samozřejmě, že případné řasy můžete odstranit kvalitním přípravkem Algicid, ale vždy je lepší udržovat kvalitu bazénové vody takovým způsobem, aby řasy a bakterie neměly možnost vůbec se v bazénové vodě objevit. Jakmile se tedy začnou teploty držet trvale nad nulou a podle předpovědi by se tato situace neměla měnit, je čas na dopuštění bazénu, jeho důkladné vyčištění a následné úpravy bazénové vody.

 

Dosáhnout správných hodnot bazénové vody vám pomůže jen kvalitní bazénová chemie

Po vyčištění bazénu od nečistot přicházejí na řadu úpravy bazénové vody. Do správných rozmezí je třeba dostat hodnotu pH, koncentraci aktivního chloru i tvrdost bazénové vody. Ke zjištění aktuálních hodnot vám samozřejmě pomohou pH a Cl testery. Podle zjištěných aktuálních výsledků pak můžete začít vodu v bazénech upravovat. Pro rozjezdy bazénů do nové sezóny je doporučováno vždy využívat vysoce kvalitní bazénovou chemii, která spolehlivě ošetří bazénovou vodu, například bazénovou chemii PWS. Jedná se o značku přípravků bazénové chemie společnosti Techneco, která všechny druhy bazénové chemie PWS vyvíjí a testuje ve své odborné laboratoři. U každého produktu bazénová chemie značky PWS je tedy zaručena vysoká kvalita a účinnost. Pod značkou bazénové chemie PWS naleznete kompletní ucelenou nabídkou bazénových přípravků pro údržbu bazénové vody.

 

Kompletní nabídku najdete na www.eshop.techneco.eu