Zajistěte si k vodoměru kvalitní přístup

Pokud se rozmýšlíte, zda dát vodoměr do nemovitosti nebo jej raději umístit do vodoměrné šachty mimo budovu, mějte na paměti několik věcí. K vodoměru musí být neustále zajištěn kvalitní přístup a nesmí promrzat. Při umístění vodoměru do sklepa jsou tyto problémy na denním pořádku u většiny domácností. Pokud se ale rozhodnete pro instalaci vodoměrné šachty, tyto problémy nemusíte nikdy řešit.

 

Výhody vodoměrné šachty mimo budovu
vodoměrná šachtaVodoměrná šachta slouží především k osazení vodoměru a příslušných armatur na domovní přípojce tak, aby byly snadno přístupné. Tyto vodoměrné šachty se vyrábí ve dvou základních variantách – pochůzné samonosné, nebo jako objekty určené k obetonování. Šachty k obetonování můžete využít například i na příjezdové cesty. Stěny vodoměrné šachty jsou vybaveny prostupy na potrubí přesně podle nákresu (lze upravit i podle přání zákazníka). Šachty se dále dělí podle tvaru na obdélníkové nebo kruhové. Velmi kvalitním modelem vodoměrné šachty je model AS-VODO.

vodoměrná šachta

Jaké výhody má model AS-VODO?
Vodoměrná šachta AS-VODO je výrobkem kvalitní společnosti ASIO, spol. s r.o. Jedná se o modelovou řadu několika druhů šachet pro vodoměr. Výhod šachet AS-VODO je hned několik. Především se jedná o vysoce kvalitní výrobek, který chrání proti promrzání a je vysoce odolný proti poškození. Další výhodou je rychlá a snadná montáž bez velkých nároků na stavební připravenost. Tato šachta je také vodotěsná, i bez dalších úprav. Podle místa osazení jsou dodávány čtyři základní typy vodoměrné šachty, ze kterých si jistě vyberete tu pravou pro vás.

Více informací naleznete na http://www.asio.cz/cz/as-vodo