Tip na netradiční obklady a dlažbu

Keramické obklady a dlažby jsou stálicí na trhu a v oblíbenosti mezi jejich uživateli si nic nezadají s bývalou oblibou celoplošných koberců. Při svém novodobém nástupu do hypermarketů jsme mohli vybírat z velmi omezené nabídky a s nulovým množstvím doplňkových prvků. Pokud je vaší nejvyšší preferencí při stavbě cena, určitě si pohlídáte nějakou slevovou akci a spokojíte se s nabízeným vzorem či barvou. Jestliže jste ale náročnější a uvědomujete si, že tyto věci se nepořizují v životě moc často, takže bychom měli jejich výběru věnovat maximální pozornost, pak čtěte dále.

 

Vše v jednom tónu
Jednou z možností jakou zvolit podlahovou keramiku a obklady, a velmi oblíbenou, je styl umírněný. Pojmout podlahu a stěny jako jednolitý a barevně neutrální základ pro příští kreativní ztvárnění a případné obměny interiéru, je záměr chvályhodný. Váš dům bude určitě vypadat vkusněji, pokud bude mít stylovou čistotu, danou výběrem takových materiálů, než kdybyste v každém pokoji měli jinou podlahu a stěny.

 

Vínová a tyrkysová
obkladVariantou pro fajnšmekry je citlivý výběr z nových trendů a jejich zručné zakomponování do interiéru. Ale co dělat, pokud letošním hitem je tvrdá vínová a tyrkysová?  I s těmito barvami, jež jsou v jejich čisté podobě poněkud agresivní, si lze poradit tak, že vznikne něco výjimečného. Můžete například vybrat keramické obklady a dlažbu s jedním z těchto barevných základů, které jsou překryty damaškovým nebo tapetovým vzorem, mnohdy dokonce s blyštivými odlesky. Vzory přitlumí agresivitu barev a při perfektním položení těchto dlažeb nebo obkladů dostane místnost luxusní švih, který lze ladit buď do španělského stylu vhodným doplněním kvalitním dřevěným nábytkem, nebo ultra moderního výběrem super lesklých povrchů ostatních doplňků. Další variantou je položit takové obklady pouze na jednu stěnu jako artefakt, který spoludotváří charakter místnosti.

 

Pokud budete chtít doladit svoji představu, zamiřte do showroomu ASSO, v Biskupské ulici č. 8, v Praze. Tyto keramické obklady a dlažby tam najdete v cenách od 1.080 Kč za m2 do 10.080 Kč za m2 materiálu.

 

www. asso.cz