Kvalitní zateplení stropních prostor

Zateplování je v dnešní době slovo, které slýcháme i několikrát denně. Stále se bavíme o tom, jaký materiál je nejkvalitnější a jak nejlépe zateplit náš dům nebo objekt. Na zateplení stropních prostor se ale často zapomíná, ačkoli se jedná o prvek, který v celkovém zateplení hraje velmi podstatnou roli.

 

 
  

Nenechte teplo unikat stropem
Každý z nás dobře zná obecně rozšířenou skutečnost, že teplý vzduch stoupá vzhůru. Stejně to je i se vzduchem, který v domácnosti ohřeje naše topení. Ohřátý vzduch stoupá vzhůru, a pokud nemáte dostatečně zateplené půdní a stropní prostory, teplo vám z objektu jednoduše unikne. Kvalitní izolace těchto prostor vám dokáže ušetřit nemalé výdaje za energie. Při zateplování půdních a stropních prostor se také musíte rozhodovat mezi širokou škálou klasických materiálů. Většina z nich ovšem nedokáže dostatečně vykrýt izolovaný prostor, netěsní a teplo vám stále uniká v mezerách mezi materiálem bez užitku. Pokud se rozhodnete pro foukanou minerální izolaci, budete mít jistotu, že z vašeho domu už žádné teplo střechou neunikne.

foukaná izolace

Foukaná minerální izolace je tím správným řešením
Tato izolační technologie se provádí pomocí aplikačního stroje, umístěném na nákladním autě s materiálem, které stojí před budovou a hadicí se izolant pneumaticky transportuje přímo do konstrukce. Po aplikaci vzniká souvislá izolační vrstva bez tepelných mostů, kterými by teplo mohlo unikat. Budovu můžete izolovat za plného provozu, protože vlna je dopravena přesně na místo použití a objekt se tak nestává staveništěm. Tento druh zateplení je nejenom přesnější, ale také několikanásobně rychlejší než ostatní způsoby zateplení klasickými izolanty a je možno jej jednoduše využít i v těžko přístupných místech.

Kompletní informace o tomto produktu naleznete na www.foukaneizolace.cz.