Jaké materiály zvolit při výběru zahradního nábytku?

Pěkné a teplé počasí, které nyní panuje v Česku, láká k posezení na zahradě u domu. Pokud si chcete dopřát příjemné chvilky odpočinku, případně se pobavit s přáteli a rodinnými příslušníky, je dobré mít k dispozici kvalitní zahradní nábytek. Před jeho nákupem v obchodě či eshopu je vždy na místě promyslet si, z jakých by měl být materiálů.

 

Odolnost

Důležitou vlastností, jíž by měl zahradní nábytek v každém případě disponovat, je jeho odolnost vůči poškození. Musí být schopný odolat vlhkosti, změnám teplot a dalším nepříznivým klimatickým jevům. Z tohoto hlediska velmi dobře vychází moderní kovový zahradní nábytek, který je ošetřený vůči korozi. Spokojeni také budete, pokud si vyberete špičkový dřevěný zahradní nábytek. Ideální jsou židle a stoly z tvrdých dřevin. Velmi praktický je pak kupříkladu teakový zahradní nábytek, který nejenže dlouho vydrží a odolá zvýšené vlhkosti, ale zároveň je mimořádně lehký, nezklame však ani z hlediska designu.

 

Vzhled

Vždy je dobré, pokud je nábytek sladěný s ostatním vybavením zahrady, respektive altánku, terasy či jiného místa, kam se jej chystáte umístit. Proto volte zahradní nábytek dle materiálů, které do jisté míry korespondují s další výbavou, není na škodu se v tomto směru zaměřit rovněž na barvy.

 

Cena

Nejlevnější sety zahradního nábytku se dají pořídit od pár set korun, obvykle však jde hlavně o nepříliš povedené kousky z plastu. Pakliže si domů chcete pořídit skutečně pořádný zahradní nábytek, tedy stůl s křesly, židlemi či pohovkou atd., raději si připlaťte. Moderní sety vyjdou řádově minimálně na jednotky tisíc korun. Ušetřit se dá při nákupech online, ve vybraných specializovaných eshopech najdete bohatou nabídku produktů. Namátkou lze zvolit třeba internetový obchod Favi.cz.