Máte zateplený dům a přesto vám teplo uniká?

Nechali jste zateplit obvodové stěny domu, aby vaše výdaje na vytápění byly nižší? I přestože váš dům je zateplený, jsou vaše výdaje stále vysoké? Zateplení obvodových zdí totiž zateplí domov pouze částečně. Část tepla přesto stále uniká téměř bez užitku. Dokonalých úspor a fungující izolace domu dosáhnete, až když necháte zateplit i střechu a podkrovní prostory.

 

Jakou metodu zvolit pro zateplení střechy a podkroví?
Metod a možností pro zateplení střechy je opravdu velké množství. Každá společnost vám bude tvrdit, že jejich metoda je nejúčinnější. Při zateplení půdních prostor je velice důležité především to, aby se v instalovaném izolačním materiálu nevyskytovaly tepelné mosty. Právě tepelnými mosty totiž uniká ohřátý vzduch, i když je půda zateplená. Mnoho metod se tvorbě tepelných mostů vyhnout nedokáže. Především v napojení izolačního materiálu vznikají velké mezery, kterými teplo uniká. Existuje ovšem metoda, při které tepelné mosty nevznikají. Jedná se o metodu foukané izolace.

 

foukaná izolacefoukaná izolace

 

Foukaná izolace dokáže zateplit i těžko přístupná místa
Foukaná izolace je metoda zateplení pomocí foukané minerální vlny. Tato metoda byla vyvinuta přímo pro zateplení střech a půdních prostor. Při této metodě nehrozí riziko vzniku tepelných mostů a izolace je celistvá a dokonale kompaktní. Může být použita jako nová vrstva nebo s ní můžete navýšit i stávající izolaci. Izolace je dopravována na místo určení hydraulicky, pomocí hadice, která vede z nákladního auta s materiálem. Obsluhu zvládne zpravidla jediný pracovník. Materiál je dopraven přesně na místo použití a nikde nevzniká žádný odpad. Tento systém umožňuje zateplení až do výšky 40 metrů a na 100 metrovou vzdálenost od objektu.

  

Kompletní informace naleznete na www.foukaneizolace.cz