Krása a funkčnost skla

Sklo dnes v rodinných domech a bytech potkáváme na každém kroku. Z kancelářských a veřejných prostor se přeneslo do interiérů domácností, kde postupně nalézá oblibu. Sklo nejenže přivádí denní světlo do interiéru, ale také plní roli moderního vzdušného stavebního materiálu, který s oblibou používá řada architektů a designérů.Sprchové kouty
Nejběžnějším užitím skla v bytě jsou sprchové kouty. Tyto atypické, rozměrově i tvarově neomezené konstrukce dávají tvůrci možnost osobitého výrazu koupelny s maximální funkčností. Pro dokonalé dotvoření prostoru je možné použít barvené sklo nebo sklo s reliéfním dekorem. Nemusíme se ani bát údržby skla ve sprchovém koutu. Moderní přípravky úspěšně chrání sklo proti usazovánívodního kamene a oxidaci skla, omezujíznečištění, rosení a usnadňují celkovou údržbu.

Celoskleněné dveře
Velmi působivým prvkem vinteriéru jsou celoskleněné dveře. Precizní provedení přizachování bezpečnostních vlastností dokonale splňuje všechnyfunkční nároky a zároveň se stává svébytným designovým prvkem vinteriéru. Kvalita používaných materiálů zaručuje nejen exkluzivnívzhled, ale i maximální pohodlí při jejich používání. Skleněná dveřníkřídlajsou vyráběna v několika provedeních, díkykterým je možné dveře používat do různých interiérů s odlišnými požadavkyna jejich vlastnosti. Čiré průhledné sklo prosvětluje interiér a je vhodné do prostorů, na které neníkladen nárok na zachování soukromí. Matné sklo je oblíbenou variantou dveřních křídel, jehož povrch poskytuje snadnou údržbu. Světelnou ztrátu vyvažuje intimita,kterou neprůhledné sklo plně poskytuje.

mija

Schodiště v moderním provedení
Vhodné využití skla vkombinaci se dřevem a nerezem představuje schodiště. Sklo lze použít jako nosný prvek schodiště a samozřejmě i pro nášlapy. Skleněné schodiště nezatíží interiér, ale naopak se stane jeho ozdobou. Díky světelnému podsvícení LED diodami můžemeještě více zdůraznit jeho lehkost a vzdušnost celého řešení a vytvořit unikátní estetický dojem.

mija

Sklo jedině od profesionálů
Dnešní technologie umožňují donedávna neuskutečnitelné konstrukce a záleží pouze na fantazii architekta a zkušenostech a možnostech realizační firmy. To vše nabízí MIJA-Therm, s. r. o., rodinná česká společnost se sedmnáctiletou tradicív oboru. Technici společnosti aktivně spolupracují s architekty na technickém řešení navržených záměrů a snaží se tak naplnit beze zbytku požadavky architekta na výraz a barevné ladění prostoru. Prezentované realizace a návrhyjsou výhradně realizacemi společnosti MIJATherm, s. r. o.ze Šumperka.

http://www.mija-t.cz