Moderní alarmové systémy pro zabezpečení Vaší dřevostavby

 

V dnešní době si svůj majetek musíme chránit mnohem více, než kdy jindy. Zloději už se nezastaví skoro před ničím a bohužel už je neodradí ani vysoké ploty, mříže v oknech nebo bezpečnostní dveře. A nezáleží na tom, zda jste jen v práci nebo na delší dovolené. Někteří zloději se nezastaví ani pře situací, kdy jste doma! Nečekaná návštěva v podobě zloděje může přijít kdykoliv. Velmi účinným způsobem, jak proti těmto nečekaným návštěvám dřevostavbu ochránit je jejich zabezpečení moderními alarmovými systémy.

 

Základem jsou detektory pohybu a magnetické detektory

Zabezpečovací systémy se skládají z kombinace různých technologií, které mají za účel ochránit dům před loupežemi a nahlásit okamžitě přítomnost nechtěné osoby. K těmto účelům se využívají hlavně detektory. Konkrétně se jedná o detektory pohybu a magnetické detektory. Funkce detektorů pohybu je jasná již z jejich názvu. Detektor zaznamená každý pohyb v interiéru i na zahradách. Stačí nastavit jeho citlivost, aby například nehlásil každou kočku nebo ježka. Magnetické detektory zase sledují to, zda jsou všechny dveře a všechna okna zavřená. Pokud by došlo k jejich otevření, okamžitě začnou tuto situaci hlásit.

 

 

Díky moderním technologiím je mnohem snazší i ovládání

Moderní technologie posunuly oblast zabezpečení domácnosti o značný kus dopředu. Moderní zabezpečovací systémy totiž mohou být propojeny s vaším chytrým telefonem, tabletem nebo notebookem. Ovládat bezpečností systémy tedy můžete odkudkoli. Pokud bezpečnostní systém zapomenete zapnout před odjezdem z domu, nemusíte se už vracet. Stačí ho aktivovat při cestě. Bezpečnostní systémy mohou dokonce ohlásit i vznik požáru nebo nadměrný výskyt plynů v interiéru. Stávají se tak v domácnosti opravdu nepostradatelnými.