Návrh interiéru kanceláře v loft office designu v Praze

Když jsme hledali nové místo pro kanceláře, měli jsme vybrané dvoje prostory. Dva domy, ve kterých by bylo možné působit. První nás příliš nenadchl, byl to klasický rodinný dům s prostornými kancelářemi, ale neměl pro nás takový ten správný šmrnc. Když jsme ovšem navštívili druhé prostory, zamilovali jsme se. Krásné, světlé a prostorné místnosti s velkými okny. Měli jsme vybráno, ale věděli jsme, že tímto nekončíme. Takové prostory přímo vybízely k tomu přizvat designéra. Na doporučení jsme kontaktovali paní Pavlínu Lipkovou z ORIGINE INTERIER DESIGN, realizace kanceláře, návrh interieru Praha.

 

Domluvili jsme si s designérkou schůzku přímo v místě, kde kanceláře budou a rovnou s ní zkonzultovali naše představy. Po rozhovoru jsme se s paní Lipkovou shodli, že pro nás bude nejvhodnější zvolit loft office design. Jako firma, kde se pohybuje většina mužů se nám zdála tato varianta nejlepší. Když nám paní designérka popsala, jak by si realizaci projektu představovala, byli jsme nadšení a těšili jsme se na výsledek.

 

Podlaha ve všech místnostech byla zvolena v bílo-šedém odstínu v lesklém provedení. Díky svému lesklému materiálu odráží světlo, a proto bylo možné zbytek interiéru zvolit v tmavším provedení. V tomto případě to byla šedá barva ve vzhledu betonu.

 

 

Ve stropní části jsou přiznané masivní panely, které podtrhuje uměle vytvořená vzduchotechnika, která je vedena stropem po celé ploše kanceláří. Díky stříbrnému materiálu vzduchotechniky se od trubek odráží světlo, a tak jsou kanceláře hezky prosvětlené.

Stropní světla jsou zde řešena pomocí menších válcovitých bodovek v šedé barvě. Dále zde byly použity stropní lampy se stříbrnou lištou, které jsou spuštěny nad každým pracovním stolem. V prostoru jsou ještě stojací lampy s bílým stínidlem a kovovými tenkými nožkami, které vnášejí do místnosti eleganci a jejich světlo prostor zútulňuje.

 

Pracovní stoly jsou z masivu v tmavě hnědé barvě se světlým melírem a židle v moderním provedení čalouněné černou koženkou s chromovanou pružnou podnoží.

 

 

Dominantou prostoru a designovým prvkem je zde železná konstrukce trubek a masivního stroje. V jedné z místností se nachází v šedém provedení a v druhé ve žluté barvě, obojí vypadá skvěle a celý prostor je tím ozvláštněn.

Když jsme viděli prostory pro budoucí kanceláře poprvé byli jsme nadšeni, ale po „designovém zásahu“ paní Lipkové jsme neměli slov. Vznikl prostor, kde můžeme kreativně tvořit, pracovat a rozvíjet se a věřte tomu, že příjemné pracovní prostředí dělá opravdu hodně.