Jak na čistou kapotu, chodníky i příjezdovou cestu v jednom kroku?

Nablýskejte auto, dejte do pucu chodníky, altán i schody s jediným pomocníkem.  Práce vám půjde rychle od ruky a bez námahy.

Nejlepší práce je taková, která jde hladce od ruky, ubíhá rychle a neztratí ani špetku z efektivity. Moderní doba si proto žádá takové pomocníky, kteří se přizpůsobí vašim potřebám a ušetří čas. Vaše auto i okolí domu se může blýskat čistotou za jedno odpoledne. Aniž by vás čištění vysávalo. Suché zůstanou i vaše ruce.

S vysokotlakou myčkou se vyhnete možnému poškrábání laku, které může vzniknout při ručním mytí. Byť to tak nevypadá, na hadru nebo houbě se můžou zachytit drobné kamínky, kterými pak nechtěně lak poškrábete. Bezkontaktní mytí se provádí pomocí vysokotlakého čističe a aktivní pěny. Potřebujete k tomu jen jeden kvalitní přístroj, který všechny funkce zastane.

 

Jeden přístroj na bezkontaktní mytí, který zvládne všechny kroky

Mytí, nanášení aktivní pěny i oplach zvládne vysokotlaká myčka Kärcher K 5 Power Control. Kolem vozu se bude díky velkým kolečkům pohybovat s elegancí zkušeného tanečníka a pustí vás přesně tam, kam bude potřeba, jelikož 10 metrů dlouhá vysokotlaká hadice neklade žádná omezení. Pokud byste tápali, jaký tlak zvolit, doporučujeme medium nebo se poradit s chytrou aplikací Kärcher Home & Garden, kterou si můžete stáhnout do telefonu. Na tlakové pistoli vždy vidíte aktuálně zvolený tlak vody, který můžete libovolně přepínat dle čištěného povrchu. Dva pracovní nástavce nabízí široké využití pro čištění různých povrchů okolo domu, ale vězte, že pro čištění vozu je určen nástavec Vario Power Jet. Jeho široký paprsek poslouží k oplachu hrubých nečistot. K nanášení aktivní pěny jednoduše vložte lahev s čisticím prostředkem Plug ‘n’ Clean a na nástavci nastavte polohu „MIX“. Velkým plusem je i možnost použít alternativní vodní zdroj jako je dešťová voda ze sudu, jelikož je myčka vybavena samonasávací funkcí.

  1. Auto důkladně opláchněte vodou, abyste odstranili prach a pevné nečistoty.
  2. Na čelní sklo použijte přípravek na odstranění hmyzu a nechte jej krátce působit.
  3. pěna nezaschne a budete mít přehled, která místa jste už čistili.
  4. Celý vůz opláchněte čistou vodou odshora dolů.

Co rozhodně nikdy nedělejte!

  1. Při mytí vozidla nepoužívejte bodovou trysku, protože by poškodila lak.
  2. Nesnažte se odstranit nezdolné nečistoty vyšším tlakem, ani krátkodobě. Pro mytí vozu je ideální 110-130 barů.

Tato pomocnice vám ale pomůže udržet čistou příjezdovou cestu, okolí domu, nábytek, zídky i chodníky, takže rozhodně nezůstane dlouho v koutě.

Více informací naleznete na www.karcher.cz.