Masivní dřevěné podlahy dovedou každý interiér k dokonalosti

S každou prací se má začínat od podlahy. Stejné je to i v oblasti designu interiérů jednotlivých místností ve dřevostavbách. Pokud máte v plánu místnosti vybavit takovou podlahou, která by nabízela krásný a elegantní vzhled, působila příjemným a teplým dojmem a navíc byla odolná a dlouhodobě si držela svůj půvab, měla by být vaše volba jednoznačná. Rozhodnutí by mělo padnout na originální masivní dřevené podlahy.

 

Proč dřevěnou podlahu, když je všude tolik imitací?

Samozřejmě, že většina druhů podlahových krytin a materiálů se snaží o napodobení struktury přírodních dřevin. Jedná se o laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy, ale dřevěný vzor už najdeme i na keramických dlaždicích nebo na linoleu. Výrobci jsou si samozřejmě vědomi toho, jakou eleganci nabízí struktura přírodních dřevin. Ačkoli jsou technologie výroby a designu v současnosti velmi propracované a některé druhy podlah jsou opravdu věrnými kopiemi dřevěných podlah, masivní dřevěné podlahy se nahradit nedají.

 

 

Podvědomé působení na mysl a originalita

Dřevo má totiž vlastnosti, které se okopírovat nedají. Dokáže v místnostech podvědomě naladit útulnou atmosféru, působí teplým dojmem a příjemně. Při zařizování interiérů je také stále větší touha po originalitě. S imitací dřevěných podlah originality nikdy nebudete moci dosáhnout. Podlahy jsou vyráběny sériově a struktura na dílcích je stejná. Zatímco pravé dřevěné podlahy jsou vždy originálem. Struktura dřeva bude pokaždé alespoň malinko odlišná, i když bude podlaha ze stejné dřeviny. Každý, kdo bude mít ve svém domě dřevěnou podlahu, bude mít naprostý originál.

 

Jaké jsou možnosti?

Výhody dřevěných podlah samozřejmě nejsou jen v oblasti designu a elegance, ale také v kvalitě a odolnosti. Mezi nejoblíbenější druhy dřevených podlah patří parkety. Do reprezentativních domácností je možné využít i dřevěné mozaiky, rustikální interiéry mohou využít podlahová prkna. V současnosti je také velmi oblíbené využití exotických dřevin na podlahy.