Náklady na vytápění můžete snížit snadno

Nehospodárnost v  topných systémech je slabým místem většiny rodinných domů a samostatně stojících objektů. Ceny za energie se stále zvyšují a každoroční náklady na vytápení tak zatěžují rodinný rozpočet, často však zbytečnými částkami. Řešení, jak ušetřit, je kvalitní izolace.

Variant, kterak zateplit nebo izolovat, je velké množství, ne vždy však mají požadovaný efekt. Nejčastěji lidé řeší zateplení zdí domu polystyrenem, instalaci dalšího topení nebo výměnu oken a dveří. Všechny varianty však vyžadují nákladné investice s návratností v řádu desítek let. Dlouhá doba, protože úspora je jen několik procent a tak se jeví v rozpočtu rodiny jako nepatrná. Zcela odlišné řešení nabízí foukaná minerální izolace. Její výhodou je nejen to, že nevyžaduje vysokou prvotní investici, ale především dokáže uspořit až třetinu výdajů za teplo.

Aplikace foukané minerální izolace je jednoduchá a rychlá, hotová během několika hodin. Žádné velké přípravy nejsou nutné. Stavět lešení ani zakrývat nábytek a koberce opravdu nemusíte, aplikaci zařizuje vyškolený personál pomocí hadice, do které se čerpá obsah z cisterny stojící před objektem. Tento systém lze využít až do čtyřicetimetrové výšky 40 metrů a až sto metrů od domu. Izolační materiál se fouká přímo na potřebné místo a po zahradě ani domu vám nikdo nešlape a nedělá nepořádek.

Díky aplikaci foukáním se dostane i do nejmenších škvír a všech mezer, takže je zabráněno vzniku tepelných mostů. I proto je foukaná minerální izolace ideální k zateplování trámových stropů, střech i konstrukcí. Základem této technologie je izolační materiál minerální vlna, která neslehne a nezmenší objem, nenasákává vodu a tak není živnou půdou pro různé škůdce a hlodavce. Je také odolná proti plísním i hnilobám, nehořlavá a po aplikaci okamžitě funguje.