Stromy dodávají zahradám jejich půvab a kouzlo

Jen málokdo z nás si dovede představit svou zahradu u rodinného domu naprosto beze stromů. Právě stromy totiž dodávají zahradám jejich půvab a kouzlo. Navíc mohou sloužit i jako přírodní rozdělení jednotlivých prostor na zahradách a nejen jako okrasa. I když designové stránce zahrad se v současnosti věnujeme čím dál více. Výběru stromů je tedy vhodné věnovat velkou pozornost a vybírat jen takové, které vaší zahradu opravdu zkrášlí a dodají jí potřebný půvab.

 

Stále častěji se prosazují jehličnany

Doby, kdy zahrady u rodinných domů byly vybaveny jen jabloněmi, třešněmi a jinými ovocnými stromy jsou dávno pryč. Na tuzemských zahradách se stále častěji začínají objevovat spíše okrasné jehličnany. Právě okrasné jehličnany jsou totiž ideálním druhem stromů pro moderní zahrady. Při správné volbě místa a nakombinování jednotlivých druhů může zahradách vzniknout opravdu krásný prostor. Jehličnany do zahrady jsou správnou variantou. Ovšem je nutné, aby byly kvalitní.

 

Kvalitu stromů do zahrad zajistí jen spolehliví prodejci

Pokud hledáte spolehlivý obchod na prodej jehličnanů, navštěvovat velké markety asi není tou správnou volbou. Kvalita stromů je zde minimální a spíše se hledí na kvantitu než na kvalitu. Vhodnou volbou je ale bezpochyby nákup ve specializovaných zahradnictvích pro okrasné stromky. Mezi největší specialisty na našem trhu se řadí zahradnictví Kastner v Třebízi u Slaného. V nabídce najdete desítky druhů okrasných jehličnanů v mnoha velikostech, ale to je jen malá část nabídky tohoto zahradnictví.

 

Hlavní pozornost je soustředěna na japonské stromy

Zahradnictví Kastner v Třebízi u Slaného je zaměřeno na prodej okrasných rostlin a stromů. Největší specializace je ovšem na japonské stromy, které se do českých zahrad začínají prosazovat také stále častěji. Nabídka je opravdu maximální a hlavně kvalitní. Všechny nabízené stromy a rostliny jsou dováženy přímo z Japonska od místních pěstitelů nejedná se tedy o žádnou českou napodobeninu, ale o pravé tvarované stromy a bonsaje. V nabídce ovšem nechybí ani listnaté okrasné stromy nebo magnolie a mnoho dalších stromů a květin pro zkrášlení vašich zahrad.

 

Kompletní nabídku najdete na www.bambuscentrum.cz.