Nebaví vás každou zimu přikládat dřevo do kotle? Pořiďte si kotel na pelety!

 

Zimní období se blíží každým dnem a teploty jsou stále chladnější. Zejména pro majitele starších kotlů na tuhá paliva ale znamená zima nejméně oblíbené období v roce spojené se spoustou starostí. Starosti vlastně začínají ještě před zimou, kdy je zapotřebí zajistit, připravit a uskladnit pevná paliva. V průběhu samotné topné sezony pak přichází na řadu neustálé přikládání a přinášení paliva. Vytápění zabere mnoho času i mnoho sil. Všechny tyto problémy ale můžete hodit za hlavu a to velmi jednoduše. Stačí váš starý kotel vyměnit za nový kotel na pelety.

 

Pelety znamenají levné a výhřevné palivo

Na vytápění za pomoci dřevěných peletek přechází stále větší procento českých domácností. Rozdíl od dřeva není nutné pelety nijak připravovat. Objednáváte je totiž už připravené v pytlích. Manipulace je tedy velmi snadná. Dále mají pelety minimální obsah vlhkosti, což poznáte na výhřevnosti. V porovnání s plynem nebo elektrickým proudem jsou pelety stále mnohem levnější. Přitom komfort nabízejí velmi podobný. Stačí si pořídit ty správné kotle na pelety.

 

Moderní kotle na pelety si automaticky dávkují

S moderními kotli na pelety už se nemusíte každou hodinu starat o to, abyste přiložili. Stačí totiž přiložit jen jednou za několik dní. Jedná se totiž o automatické kotle na pelety se zásobníkem. Do zásobníku se nasype příslušné množství pelet a kotel si je zcela sám dávkuje podle zvolené intenzity vytápění. Jediné, co tedy musíte udělat, je jednou za čas zkontrolovat stav zásobníku a dosypat pelety.

 

Vsaďte na kvalitu

Aby se dostavil požadovaný efekt a komfort, tak je zapotřebí vybrat opravdu kvalitní kotle na pelety. I na našem trhu se totiž dají najít kvalitní a méně kvalitní modely. Mezi celoevropsky uznávané značky se řadí například kotle Dakon, Opop nebo Viadrus. Tyto značky jsou stabilní na trhu již dlouhodobě a disponují vysoce vyvinutou technologií. Rozhodně nebudete kupovat pomyslného zajíce v pytli.

 

Velkou nabídku kotlů na pelety těchto začek najdete například na www.topeni-koupelny.cz