Výrobci kvalitních dřevostaveb se budou opětovně prezentovat na veletrhu STAVOTECH v Olomouci

 

Výstava MORAVSKÁ DŘEVOSTAVBA, jež se stala již tradiční součástí veletrhu STAVOTECH, se bude letos konat ve dnech od 5. – 7. 11.2015 v pavilonu „A“ olomouckého výstaviště Flora. Již tradičně se na výstavě bude prezentovat rovněž Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) a to jak svými informačními materiály a roll-upy přímo na výstavě, tak dokonce i v rámci doprovodného programu dne 6.11.2015.  

Asociace dodavatelů montovaných domů, která byla založena před více než 15 lety, sdružuje výrobce kvalitních montovanýchrodinných domů aobjektů bytové a občanské vybavenosti na principu dřeva. V současné době je v Asociaci sdruženo 18 členů (výrobních firem) a třicet dva partnerů. Členské firmy Asociace nabízí zákazníkům nejenom kvalitní dřevostavby, ale rovněž i serióznost, jistotu a spolehlivost při realizaci výstavby jejich nového domu. Také díky působení ADMD je v poslední době v České republice o kvalitní dřevostavby mnohem větší zájem. Zákazníci, většinou se jedná o velmi mladou generaci ve věku 30 – 40 let, kteří si už pořídili dřevěný montovaný dům, oceňují hlavně tyto čtyři prokazatelné výhody dřevostaveb:

     Výbornou kvalitu (dřevostavby jsou ve většině případů vyráběny v moderních krytých halách bez negativních povětrnostních vlivů kvalifikovanými pracovníky).

     Vynikající tepelně izolační vlastnosti (téměř všechny domy se dnes staví v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu, což přináší velké úspory nákladů na vytápění).

     Opravdu velká rychlost výstavby (od jednoho týdne po jeden měsíc, podle stupně dokončení domu).

     Příznivý poměr ceny a kvality a také výhodné podmínky financování (např. hypotékou u České spořitelny, Hypoteční banky apod.).

V letech 2014 byla v České republice dokončena výstavba celkem 13 510 nových rodinných domů. Z tohoto výpočtu bylo s využitím technologie výstavby na bázi dřeva (dřevostaveb) postaveno již 1 281 rodinných domů, což znamená, že podíl dřevostaveb na tuzemském trhu dosahuje již 9,5 % a neustále meziročně kontinuálně roste.

Garantovaná kvalita kterékoliv stavby je pro většinu investorů rozhodující. V tomto parametru jsou certifikovány a permanentně přezkušovány všichni výrobci – členové Asociace dodavatelů montovaných domů, pro které je certifikace podle Dokumentu národní kvality (DNK), udělovaného Výzkumným a vývojovým ústavem dřevařským Praha, nepostradatelnou podmínkou členství v Asociaci.

Hlavní sídlo Asociace dodavatelů montovaných domů je v Brně na Bauerově ulici 10 (vedle brány č. 10 BVV) v areálu Národního stavebního centra EDEN 3000. Zde si mohou všichni zájemci o kvalitní dřevostavbu prohlédnout vzorové domy hned několika osvědčených výrobců. Prostory brněnského Centra vzorových domů jsou otevřeny denně od 10 až do 18 hodin a v každém vzorovém domě jsou na setkání s Vámi připraveni velmi zkušení stavební poradci.  

Ing. Vratislav Blaha, CSc., předseda Asociace dodavatelů montovaných domů

www.admd.cz