Větrat, odvlhčovat a temperovat interiér nemusí jen systémy s tisícovými provozními náklady

Větrání, odvlhčování a temperance interiéru jsou třemi nejdůležitějšími body k udržení zdravého vzduchu v domácnosti a boje s vlhnutím interiéru a vzniku plísní. Existuje hned několik systémů, které jsou schopny zdravý vzduch v interiéru zajistit. U většiny těchto systémů ale musíte počítat se zvýšenými náklady. A to nejen jednorázovými náklady na pořízení, ale také provozními náklady. Vzduchotechnika v domácnosti má pořizovací náklady v řádech několika desítek tisíc a její provozní náklady jsou i tisíc korun měsíčně. Cena za zdravý vzduch v domácnosti je tedy vysoká. Existují ale i způsoby, které nemají žádné provozní náklady. Jaké?

  

Solární ventilace jsou bez provozních nákladů

Stačí jen najít takové systémy, které pro svůj chod využívají energii, zas kterou se nemusí platit a je schopna dosahovat vysokých účinků. Přesně takových hodnot dosahuje sluneční energie. Je zdarma a moderní technologie jí dokáží skvěle zužitkovat. A přesně to vám nabízí i solární ventilace společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o. Tyto výrobky totiž dokáží zajistit rodinným domům účinné větrání, odvlhčování a temperaci zcela bez provozních nákladů. Pracují totiž výhradně na principu využití sluneční energie.

 

solJak konkrétně pracují?

Základem solárních ventilací jsou solární panely. Společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o. vyvíjí a vyrábí 2 základní druhy. Konkrétně se jedná o panely SolFresh a SolHeat. Oba druhy jsou schopny větrat místnost i v zimním období bez tepelných ztrát a zajistit přívod čerstvého vzduchu, který však interiér neochlazuje. Vzduch, který putuje do místnosti zvenčí je nejprve nasáván do panelů, tam se ohřeje a teprve potom je pomocí ventilátoru skrze flexibilní hadici ve zdi vháněn do místnosti. Tak je zajištěné účinné větrání. Panely SolHeat ale dokáží i něco navíc. Vzduch jsou totiž schopny nasávat nejen zvenčí, ale přímo z místnosti. Odvádí tedy i vlhký vzduch z místnosti a odvlhčují. Vzduch nasávaný z místnosti putuje do panelů, kde se zvýší jeho teplota a pak putuje zpět. A tak funguje temperance. Vzduch se zpět do místnosti vrátí s vyšší teplotou a místnost tak ohříváte zcela zdarma a bez nákladů na vytápění. Chytré využití sluneční energie dokáže přinést požadované výsledky.

 

Kompletní informace o jednotlivých modelech najdete na www.solarniventilace.cz