Nechcete, aby zima vyhrála nad vašimi účty za vytápění?

Topná sezóna ještě pár týdnů potrvá, přesto už má většina majitelů rodinných domů představu o tom, kolik za ni zaplatí. Většinou jsou částky opět vyšší, než byly loni. Jak na vytápění ušetřit?

I když nebyly žádné velké mrazy, deštivé a chladné počasí vyžadovalo nepřetržité topení. Pokud teplo udržíme v domě, je vše v pořádku a můžeme topit méně a tedy i méně utratit, když nám ale teplo uniká, náklady se samozřejmě zvyšují. Důležité tak je zamezit tepelným ztrátám, k čemuž pomůže izolace na správných místech. Tradiční zateplení fasády a výměna oken a dveří jistě funguje, jsou to však náročná řešení na finance i čas a návratnost je přeci jen zdlouhavá. Hodně tepla se navíc vytrácí tam, kde nad izolací nepřemýšlíme a přitom bychom měli. Teplý vzduch stoupá vzhůru a tam, pokud ho nic nezastaví, pokračuje dál. Foukaná minerální izolace stropu dokáže ušetřit až třetinu nákladů na vytápění.

Aplikace izolace je snadná, profesionální firma dokáže váš strop izolovat během pár hodin. Vy přitom nemusíte nijak měnit své každodenní zvyky ani se s rodinou na dva týdny stěhovat ke známým. Na určené místo přivádí izolační materiál hadice pomocí technologie foukání, vše ostatní včetně samotného izolantu je na autě zaparkovaném před domem. Nemusíte stavět žádné lešení, chystat, dělat si ze zahrady skladiště materiálu nebo se obávat party dělníků, kteří se budou několik dní pohybovat po vašem domě. Izolační materiál, kterým je minerální vlna, se díky technologii foukání dostane do všech škvír a mezer, čímž zamezí riziku vzniku tepelných mostů.

Foukaná minerální izolace je skvělým řešením do novostaveb i starších domů, vhodná je i pro opravu špatně položené původní izolace. Zateplení stropu vám může pomoci ušetřit až 30 % nákladů na vytápění.