Čištění koberce od barev, inkoustu a od jídla

Firmu A SERVIS LIPKA, která provádí čištění koberců v Praze,  jsem oslovila kvůli vyčištění našeho koberce v obývacím pokoji. Obývací pokoj máme rozdělený na dvě části: sedačka a dětský koutek, tak si asi dokážete představit, jak velké místo takový dětský koutek zabere, dokud dítě nezačne lákat i sedačka…

Můj malý chlapeček si přinesl ze školky obrázek, který tam kreslil, ale neměl ho dokončený, takže si ho chtěl domalovat doma. Jenže si ten den vzal všechny svoje pastelky do školky, protože nechce kreslit s cizími a zapomněl je tam. Prohledala jsem celý byt, abych mu našla nějaké jiné. Našla jsem ale pouze jen světlé barvy a modrý inkoust.

To první, s čím si chtěl kreslit, byl zrovna inkoust. Říkala jsem mu, že musí být velice opatrný, aby ho nevylil na koberec. V dětském koutku má stolek na malování, tak jsem mu řekla, že mu tam inkoust přinesu a hádejte co… Zakopla jsem o první hračku, která byla na koberci a inkoust jsem vylila já. Ihned jsem jej začala vysoušet a snažila se co nejvíce z koberce dostat, což samozřejmě moc nešlo, protože vlákna koberce ho mezitím krásně vsákla.

Na internetu jsem si pročetla rady jak na inkoustové skvrny, ale když jsem si představila, jak by mi Adámek s čištěním pomáhal, rovnou jsem přemýšlela nad úklidovou firmou. Po týdnu jsem boj se skvrnou vzdala a zavolala A SERVIS. U nás ve firmě už několikrát čistili koberce, takže jsem věděla, že mají kvalitní přístroje a umí vyčistit vše. Sice bych se nejspíš donutila koberec nějak vyčistit, ale bylo potřeba jej vyčistit také od rozlitých limonád a skvrn od jídla.

Koberec mi zaměstnanci  A SERVISU vyčistili velice krásně a netrvalo to ani dvě hodinky. Proto tuto firmu doporučuji na čištění koberců všem, kterým se občas stane taková nehoda jako mně.

 

Metoda čištění koberců kotoučovým strojem

A SERVIS LIPKA, s.r.o. se sídlem v Praze, je společnost s mnohaletými zkušenostmi v oboru čištění a tepování koberců. Za použití moderní technologie a zkušeností našich kvalifikovaných zaměstnanců, vám zaručíme důkladné vyčištění vašeho koberce.

K čištění a tepování koberců používáme kotoučový stroj Ghibli SB43 Comfort Plus, jehož součástí je vysoký šampónovací kartáč, který důkladně a hloubkově vyčistí strukturu koberce od skvrn a zatvrdlých částic bez narušení vláken. Tento kartáč na sebe naváže veškeré nečistoty a zároveň za pomoci chemie Bosch RTS důkladně vydezinfikuje váš koberec.

Kotoučovou metodou lze čistit pouze koberce z umělých vláken nebo koberce s maximálně 15 % příměsí vlny. Pokud nelze některá místa od špíny vyčistit, pokusíme se je čistit mírným zesílením čistící chemie a delším použitím kotoučového stroje.

 

 

Po úspěšném vyčištění koberec vysajeme pomocí vysoce výkonného vysavače se speciální štěrbinou, a tím celý koberec zbavíme zbytků chemické pěny a vlhkosti spolu s uvolněnými nečistotami. Dvoumotorový vysoce výkonný vysavač AS59 s dvojitou turbínou má výkon 1600 W a podtlak 2×200 mb. Vyčištěné koberce poté necháme ještě několik hodin proschnout.

A SERVIS vás vedle čištění koberců zbaví i nečistot z podlah. Pokud je váš majetek po rekonstrukci, provádíme také postavební úklidové práce kompletně celého interiéru.

Odstraňování graffiti je další z našich činností, která je v Praze velmi často prováděna z důvodů vysokého výskytu pouličních vandalů. Majetek je proto důležité chránit tak, aby odstranění bylo vždy 100 %. K tomu pomáhá antigraffitový nátěr, který v několika vrstvách nanášíme na váš majetek. Slouží nejen jako ochrana před sprejery, ale také chrání váš dům od vlhkosti.