Nechte se okouzlit s EsParadis

Starožitný a stylový nábytek je stále velice oblíbeným pro vybavení interiérů. Na půdách, ve starožitnictví či právě koupené chalupě se občas najdou kusy nábytku, které kdysi patřily k dobovému vybavení domácnosti nebo dokonce sloužily jako exkluzivní mobiliář někdejšího šlechtického sídla. Jenže, zub času zahlodal a jeho někdejší krása zmizela pod nánosem prachu a chodbičkami vyvrtanými červotočem.

Chcete-li ztracené kouzlo umělecky či historicky cenného kusu opět oživit, jediná cesta vede k šikovným kutilským rukám či restaurátorovi. Navrátit starožitnému nábytku jeho funkčnost a obnovit zašlý vzhled je úkolem složité technologie, která patří mezi špičku rukodělného umu a není to zrovna nejlacinější záležitost. Dalším řešením je navštívit firmu EsParadis nebo se podívat na jejich stránky.

 

Základním smyslem nábytku vždy byla a je užitná hodnota. Tuto hodnotu utvářejí v podstatě 3 základní složky. První je hodnota funkční, druhá je hodnota estetická a třetí je hodnota výrobní. Zejména hodnota estetická byla od počátku vývoje lidské společnosti považována za prioritní a byla ji věnována největší pozornost. Proto se také těší neustálé oblibě. Nádherné komody, příborníky a skříně které se budou vyjímat jakékoli místnosti jistě okouzlí ne jen vás, ale i případnou návštěvu. Pokud je doplníte vhodnou stylovou sedací soupravou přidáte koberec, lustr a vhodné doplňky rozhodně nebudete litovat. Kouzlo místnosti bude naprosto dokonalé.

Starožitný nábytek poskytuje překvapivě velký prostor pro naši fantazii – stačí si jen trochu pohrát!