Rozkládací sedačky jsou praktické řešení pro malé prostory

Do svých domovů hledáme nábytek, který se nám líbí, ladí s celkovým designem interiéru a dodává mu útulnost. Zároveň ale potřebujeme funkční a praktická řešení s ohledem na využití prostoru, který máme k dispozici. Jedním ze základních kusů nábytku je sedačka, do malých prostor se hodí ta rozkládací.

Na sedačce trávíme volný čas odpočinkem, sledováním filmů nebo posezením s přáteli. Je jakýmsi středobodem obývacích pokojů a místem, kde se setkáváme s blízkými. Snem mnoha lidí je velká, prostorná sedačka s dostatkem místa k ležení více osob, například pro rodinné sledování televize, ale hlavní slovo mají vždy dispozice a velikost dané místnosti. V mnoha bytech, ale i domech nebo třeba na rekreační chalupě musíme řešit místo a plánovat každý centimetr. V těch nejmenších bytech slouží sedačka zároveň jako postel pro každodenní spaní. Rozkládací sedací soupravy jsou praktické do malých prostor, protože je lze snadno složit nebo rozložit, a během chvíle se tak promění z posezení na postel vhodnou ke spaní. Jsou tak skvělým řešením do garsonek a malých místností, ať už pro každodenní spaní jejich obyvatel nebo jako občasné spaní pro hosty, kteří zůstanou přes noc. Ve dne slouží jako pohodlná a stylová sedačka a v noci se snadno přemění v útulnou postel.

Některé modely sedaček mají také úložný prostor, což je další bonus pro ukládání povlečení nebo jiných věcí. Rozkládací sedačky jsou k dispozici v různých stylech a designech, takže snadno najdeme ten, který se bude hodit do našeho interiéru. Můžeme vybírat mezi moderními minimalistickými modely, tradičními variantami nebo i extravagantními designy a zvolit si variantu přesně podle svých představ i prostorových požadavků.

Pokud zvažujeme umístění pohodlného místa na sezení a spánek do malého bytu, je rozkládací sedačka zajímavou alternativou k běžným postelím nebo klasickým sedačkám. Díky své flexibilitě a praktičnosti nám umožní ušetřit místo a zároveň si užívat komfort a pohodlí.