Odstraňování, čištění, dezinfekce plísně Brno, na fasádě našeho krejčovství

Toto krejčovství se u nás dědí. Maminka ho převzala od dědy a dnes již tedy patří mně. Bydlíme v malém městečku nedaleko od Brna a dům s dílnou stojí na náměstí pod podloubím. Nemůžete nás minout. Žiji v poschodí se svou rodinou. Náš, po generace děděný dům má velmi staré, údajně ještě snad renezanční základy, takže si to skutečně užíváme a to jak v dobrém, tak i ve zlém. Bohužel, před rokem došlo i na to zlé, neboť nám fasádu směrem od náměstí znetvořila odpudivá plíseň. Přiznám se, že s ničím tak nepříjemně nevzhledným jsem se dosud nesetkala. K rozhodnutí, jak řešit tuto nepříjemnou skutečnost, mi velmi pomohla naše stálá zákaznice, která mi jako spolehlivé řešení doporučila úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., dezinfekce, čištění, odstraňování, plísně Brno, neboť i ona řešila podobný problém. A dodala, že dodnes má fasádu naprosto v pořádku a čistou.

Nebylo tedy nad čím dlouho přemýšlet a nic nebránilo tomu, telefonicky se spojit s touto doporučenou firmou. Druhá strana telefonu mne mile překvapila svou vstřícností, ochotou a jasnou představou, jak se dá můj problém vyřešit. A SERVIS LIPKA Brno tak měl u mne první kladný bod. Podotýkám, že vše jsme prakticky vyřešili po telefonu – termín, kdy se k nám dostaví i předběžnou cenu, neboť ta konečná byla vázána na konkrétní práci a plochu. Již za tři dny stáli dva sympatičtí pánové před krejčovstvím. Abych nezapomněla – druhý bod ode mne dostali za komunikaci. Veškerou svou činnost, kterou budou muset provést mi jasně popsali, vysvětlili a nechali odsouhlasit. To se každopádně v našich končinách stále ještě nevidí. Poté už nic tedy nebránilo, aby se bez váhání dali do práce.

 

Nejdříve vysokotlakým čističem zbavili fasádu těch nevzhledných zeleno-černých map. Dělali to opravdu důkladně, protože nešlo jen o viditelnou plíseň, ale i o všechen zachycený prach, různé nečistoty a jinou mikroskopickou havěť. Když byla fasáda dokonale čistá a samozřejmě také suchá, nastříkali na ni velmi účinný dezinfekční prostředek SANATOP, který museli nechat 24 hodin působit. Tento roztok skutečně dokáže každou fasádu nejen perfektně dezinfikovat, ale ošetřenou plochu i barevně sjednotit, takže ve výsledku se těžko rozezná, kde se vlastně plíseň vyskytovala a kde plocha nebyla plísní ještě zasažena. Měli opět pravdu – takže bod číslo tři.

Po této fázi svého technologického postupu, začali fasádu natírat speciálním průmyslovým polymerem – LSG. Jeden z dvojice těchto odborných pracovníků firmy mi přitom s profesionální hrdostí vysvětlil, že fasáda bude po tomto nátěru volně „dýchat“. Laicky řečeno to znamená, že ze zdiva dokáže vnitřní vlhkost bez problému odcházet, ale vlhkost z okolí se do zdi už rozhodně nedostane. A to je pro vlastní existenci a růst plísní a řas klíčová podmínka – dostatek vlhkosti a vody. Polymer LSG tak na fasádě vytvořil spolehlivou ochrannou mikrovrstvu, jejíž životnost je garantována 4 – 6 let. Celá takto ošetřená stěna se může dokonce v pohodě omývat (stačí čistá voda), což je pro mne – jako ženu – výborná zpráva.

 

Opřena o jeden ze sloupů podloubí jsem si prohlížela výsledek jejich práce. Spokojeně jsem se usmívala a naplňoval mne bezmála dětský pocit radosti. Nejen nad novým, nebo lépe řečeno staronovým vzhledem naší fasády, ale i nad správným rozhodnutím vyhledat pomoc skutečných a zkušených profesionálů. Veškerá plíseň zcela zmizela a vstup do našeho krejčovství úplně ožil. Abych nezapomněla, pánové mi rovněž nabídli i výmalbu celé ošetřené plochy, ale to jsem prozatím s poděkováním odmítla, neboť mám v plánu ještě různé změny při vstupu, na vývěsním štítě i na reklamních „vintage“ nápisech na dveřích.

 

Jako ženě i jako majitelce krejčovství mi nedalo, abych se těch šikovných lidí z A SERVIS LIPKA nezeptala, jak se ta nevzhledná a nepříjemná plíseň na naší fasádě mohla objevit. Ten starší a zkušenější mi vysvětlil, že se s velkou pravděpodobností jedná o průnik spodní vody z nedalekého potoka. Uvědomila jsem si, že to je skutečně možné, neboť potok obtéká dvory několika domů na náměstí a kdysi poháněl mlýn. Zrekonstruovaný mlýn přitom stojí asi sto metrů za dvorem našeho domu. Takže čtvrtý bod pro profesionály z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Brno.

Služba, kterou nám A SERVIS LIPKA doslova ušil na míru, mne natolik přesvědčila, že jsem s nimi ještě domluvila pravidelné mytí oken a výlohy v našem domě. Je totiž poměrně vysoký, zejména od náměstí a mně se již občas z té výšky opravdu zamotá hlava. Proto jsem s povděkem kvitovala, že i oni bez sebemenších problémů souhlasili.

Co dodat? Služby a přístup úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. Brno mne velmi potěšil nejen jako zákazníka, ale i jako ženu. Látky, nůžky a šicí stroj ovládám, ale fasádu a plísně? Na slovo vzatých odborníků je u nás stále ještě žalostně málo. A když jsou ochotní, slušní a přátelští, má člověk z jejich práce více jak jen dobrý pocit. Zkuste to s nimi i Vy, jsem si jistá, že přesvědčí i Vás!