Plastové okenní a dveřní profily Schüco ThermoPlus a ThermoSlide pro energeticky úsporné bydlení

Ve dnech 21. až 24. března 2011 se v německém Norimberku potkají přední světoví výrobci a odborníci na výrobu oken na mezinárodním veletrhu fensterbau/frontale 2012. Mezi vystavovateli nebude chybět prezentace společnosti Schüco, předního světového hráče v oblasti opláštění budov a solárních technologií, stánek s označením 503 najdete v hale 7. Kromě představení novinek v sortimentu plastových profilů firma, v souladu se strategií Energie3 – energii šetřit, vyrábět a rozvádět do sítě/využívat, upozorní na význam pozitivní energetické bilance budov a efektivního hospodaření s energií.

 

Schüco AutomotiveFinish – vysoce odolné povrchy plastových profilů
Kvalitní povrchová úprava okenních a dveřních profilů patří mezi vysoce ceněné kritérium. Ošetření povrchu zabraňuje náchylnosti okna vůči poškození působením klimatických vlivů, navíc může být, při volbě odlišného odstínu, vyjádřením exkluzivity, výjimečnosti daného objektu. Kromě odolnosti profilů vůči nepřízni počasí a dalším chemickým i mechanickým vlivům patří mezi kvalitativní charakteristiky také jas a stálost barevného odstínu. Tyto i mnohé další požadavky zohlednili technici firmy Schüco při vývoji technologie úpravy povrchu Schüco AutomotiveFinish, novinky představené exkluzivně na veletrhu fensterbau/frontale. Inspirací byly zkušenosti a know-how získané v automobilovém průmyslu. Výsledkem jsou zářivé metalické povrchy s vysokou odolností vůči korozi i chemikáliím, splňující náročné technické standardy. S novou kolorovací technologií Schüco tak na trh přicházejí široké možnosti využití plastových profilů do budoucna. Několik ukázek si návštěvníci stánku budou moci prohlédnout již na místě.

Plastové profily Schüco ThermoPlus a ThermoSlide s vynikajícími izolačními vlastnostmi
1Chybět samozřejmě nebudou informace a podklady k celému portfoliu plastových profilů, které firma vyrábí s více než 30letou tradicí. Za zvláštní pozornost však stojí nový okenní systém bez ocelových výztuh Schüco ThermoPlus s konstrukční hloubkou 82 mm. Profil nabízí vylepšenou hodnotu tepelné izolace (Uf již od 0,79 W/m2K) i širší možnosti využití. Křídlo je konstruované i pro větší rozměry a umožňuje volitelné lepení skel ve falci křídlového profilu. Firma dále rozšiřuje sortiment nabídkou posuvně zvedacího dveřního systému Schüco ThermoSlide. Systém s nosností až 400 kg a trojitým zasklením zaručuje optimální hodnoty tepelné izolace. Vnější rám konstrukční hloubky 82 mm zajišťuje maximální těsnost a tepelnou izolaci, plochý hliníkový práh je termicky dělený. Průměrná hodnota koef. prostupu tepla rámu dosahuje hodnoty 1,1 W/m2K.

Atraktivní poměr mezi cenou a kvalitou
Již řadu let sídlí divize plasty firmy Schüco v německém městě Weißenfels (region Sasko-Anhaltsko). Zde se také odehrávají veškeré procesy, od řízení a vývoje, přes nákup surovin a výrobu až po prodej a distribuci. Tato divize, která v loňském roce realizovala obrat 220 milionů Eur, zaměstnává přibližně 820 zaměstnanců. Plně automatizovaná továrna s recyklačními systémy surovin a kapacitou 34 výrobních linek patří mezi nejmodernější v Evropě. Skladové prostory s rozlohou přibližně 46 000 m2 pojmou přes 3 200 typů plastových profilů. Menší i větší zakázky tak lze realizovat v minimálních dodacích lhůtách. V prostorách se rovněž nachází úložiště ocelových výztuh, armatur a dalšího příslušenství. Plastové okenní a dveřní profily Schüco přinášejí atraktivní poměr mezi cenou a kvalitou, zaručují vynikající hodnoty tepelné izolace. Materiál PVC-U, vyznačující se vysokou pevností a tvarovou stálostí, představuje environmentálně přátelský, stabilní a recyklovatelný materiál. Profily splňují požadavky na bezpečnost, uživatelský komfort, design i energetickou efektivnost.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.