Postel 140 x 200cm je ideální místo k odpočinku do menšího bytu

Postel. Jediné místo na světě, kam se snad všichni těší. Schválně, nechť se přihlásí ten, kdo by nerad lenošil v sobotu odpoledne nebo nemá odpor k rannímu vstávání v šest hodin. Patrně se nikdo nenajde a je to zcela logické! Výběru postele bychom měli přikládat nejvyšší možnou důležitost, vždyť od něj se bude odvíjet každý den. Bolavá záda a krk, nedostatečná kvalita spánku, neustálé převalování se z boku na bok – to nám v práci ani doma rozhodně na náladě nepřidá!

 

Postel by měla mít na šířku nejméně osmdesát centimetrů pro jednu osobu

Dá se říci, že postel 140 x 200 cm je ideální pro hodně náročného jednotlivce, pro dva lidi ale rozhodně už vyhovující nebude. Proč tomu tak vlastně je? Osmdesát centimetrů je pro průměrně vysokého a těžkého člověka minimem, pod které ze zdravotních důvodů ani nelze jít. Bolest zad nebo jiné zdravotní problémy za to určitě nestojí, že? Výška padesát centimetrů a šířka třeba 140 centimetrů je odpovídající pro někoho, kdo má rád dokonalý komfort. Jste takoví právě vy?

 

Opravdu dobrá postel by měla splňovat několik základních kritérií. Jsou to třeba:

  • Kvalitní odvětrávání. Bez něj máte skoro záruku šíření plísní, škodliviny zůstanou uvnitř.
  • Jednoduchá údržba. Občas prostě musí matrace na chvilku ven, čistota je doslova půl zdraví!
  • Elegantní vzhled. I ten největší zastánce zdravého spánku chce postel v příjemných barvách.

Materiál hraje také zásadní roli. Na výběr tu máme například masivní dřevo, které je sice trochu dražší, splňuje ale beze zbytku vše, co od materiálu pro naše lůžko očekáváme. Borovice, olše nebo smrk, výběr je skutečně jen na vás. Dále se nabízí třeba kov (respektive kombinace kovu a masivu, také jedna ze zajímavých variant z hlediska designu), ale od věci jistě nejsou ani čalouněné postele.