Pokud máte na zahradě studnu nebo vrt nemusíte vůbec využívat vodu z řádu!

 

Hloubkové vrty nebo studny jsou v dnešní době opět součástí mnoha zahradu u rodinných domů. Hloubkové vrty a studny byly oblíbené zejména u starších rodinných domů, ale v současnosti se tento trend opět vrací. Důvody jsou jednoduché a tím hlavním je samozřejmě úspora financí za vodu z vodovodních řádů.

 


Využívání vody, jako užitkové je běžné

Využití vody ze studní nebo z vrtů není nic výjimečného ani neobvyklého. Velké procento domácností využívá tyto vody například pro zalévání zahrad nebo dopouštění bazénů. Některé domácnosti také využívají vodu ze studní a vrtů i pro domácnosti, jako užitkovou vodu. Nejčastěji pak na splachování WC, vodu do pračky nebo do myčky.

 

U užitkové vody ale nemusí její využití skončit

Pokud budete využívat vodu z domácích studní a vrtů jen jako užitkovou, samozřejmě dokážete ušetřit určité procento financí, ale úspory nikdy nebudou maximální. Pokud byste dokázali využívat tuto vodu i jako pitnou a stát se nezávislí na vodovodním řádu, teprve poté by byly úspory maximální. Problém je v tom, že většina vod studní a vrtů nedosahuje takové kvality, aby mohla být využívána jako pitná. I takové případy ovšem mohou být vyřešeny. Stačí provést úpravy vody. Jaké jsou nejdůležitější? To vám poradí jen profesionálové v tomto oboru.

 

asioASIO, spol. s r.o. je v tomto oboru dlouholetým specialistou

Obor čištění a úpravy vody patří mezi hlavní specializace společnosti ASIO, spol. s r.o. už od jejího založení v roce 1993. V tomto oboru tedy společnost má maximální zkušenosti. Úprava vody z vrtů a studní pro pitné účely tedy neznamená žádný problém. Společnost dokáže z vody odstranit pomocí moderní techniky mechanické nečistoty, redukovat množství železa, snížit tvrdost vody, odstranit dusičnany, odkyselit vodu a mnoho dalších důležitých úprav.

 

Kompletní informace najdete na http://www.asio.cz/cz/uprava-vody