Proč na matracích z líné pěny mohou z počátku bolet záda?

 

Matrace z líné pěny jsou vyhledávané klientelou s kladeným důrazem na kvalitu spánku. Jde o prvotřídní typ viskoelastické pěny s maximálním ohledem na anatomii vašeho těla. Navíc díky technologickému vývoji poskytuje klientům takové vlastnosti, které žádný jiný, ani přírodní materiál nenabízí. Matrace rovněž reaguje na tělesné teplo a tím mění svou aktuální tvrdost.

 

Většina lidí si tento materiál ihned zamiluje a už po jednom vyspání jde o jisté partnerství na celý život. Matrace nevytváří žádný protitlak, jelikož se do původního stavu vrací velmi pozvolna a tím nevyvolává žádné proleženiny.

I přes všechna tato nesporné pozitiva matrace z líné pěny se naleznou lidé, kteří si po prvních dnech stěžují na zesílení bolesti zad nebo i krční páteře v případě používaní polštáře z tohoto materiálu. V žádném případě se nejedná o vadu materiálu, ale o zcela přirozený průběh navykání.

  

Matrace z líné pěny a počáteční bolest zad

matraceV některých případech se může stát, že si na matraci z líné pěny budete zvykat déle. K tomu se mohou připojit i výraznější bolesti zad nebo krční páteře. Pokud jste byli doposud zvyklí spát na nekvalitní matraci, jde o tradiční jev, který po několika dnech vymizí.

Mnoho zákazníků si v takové situaci stěžují na přílišnou měkkost nebo naopak tvrdost podloží. Během několika málo dnů se tyto nepříjemné projevy počátečního návyku uklidní a následně vás čeká jen pohodlný a kvalitní spánek. Nová matrace nutí naše tělo ležet ve zdravé poloze, toto zvykání se následně může projevit bolestí.

Dokonce se nemusíte obávat ani nadměrného pocení v letních dnech. Díky dokonalé vzdušnosti materiálu línou pěnu nemůžeme považovat za viníka pocení. Naopak v zimě vás materiál krásně zahřeje, jelikož se kolem vašeho těla rozlije jako vosk. Jakmile vstanete, materiál vychladne a ztvrdne.