Jak ušetřit za elektřinu? Pořiďte si LED žárovky

Máte pocit, že platíte za spotřebu elektrické energie více, než byste měli? Možná se nejedná jen o zdání, ale o nepříjemnou realitu, již lze ovšem několika způsoby změnit. Jak? Asi nejčastěji domácnosti řeší narůstající platby změnou dodavatele elektřiny. Jedná se v podstatě o finančně bezbolestný krok, jenž ovšem nemusí přinést kýženou úsporu. Mnohem efektivnější je bezesporu přechod z klasických na LED žárovky. Ač se to mnohým nezdá, je takto možné dosáhnout skutečně vysoké úspory.

 

Naplaťte ani o korunu navíc!

Obecně se uvádí, že spotřeba elektrické energie je u standardní klasické žárovky desetkrát vyšší než u LEDky. Čím je to dáno? Tak především principem fungování LED technologie. Ten je zcela odlišný od toho klasického, kdy dochází ke žhavení wolframového vlákna. Při této činnosti slouží až 95 % veškeré energie ke vzniku tepla. Pouhých zbylých 5 % jde na světlo. U LED žárovky je situace opačná a teplo prakticky není elektřinou nijak dotováno. Jde o vedlejší produkt.

 

Maximální výdrž zaručena

Jak dlouho vydrží LEDka v provozu? Uvádí se okolo 50 000 hodin. To už je pořádná porce času. Tato technologie je vynikající v tom, že nedochází k praskání žárovek. V podstatě ani nemá co prasknout. Vlákno totiž v LEDce žádné není. Vůbec jí nevadí ani neustálé blikání, což je standardní proces u všech světel ovládaných fotobuňkou.

 

Vyberte si z mnoha různých LED svítidel

Velkou výhodou LED svítidel je variabilita tvarů a barev světla. Hodně oblíbené především pro venkovní použití jsou LED reflektory. Své místo si ale najdou i jako součást průmyslového provozu. V domácnosti je možné vybírat ještě LED pásky či panely. Z hlediska barevného odstínu se nejčastěji volí klasické teplá bílá do interiéru a studená do venkovních prostor. Odstínů je ale mnohem více. O pestré nabídce LED svítidel se můžete přesvědčit třeba v eshopu ledakce.cz.