Snížení nákladů na teplo je vždy vítané. Jak na to?

V létě se nad zimou moc nezamýšlíme a často nás pak zaskočí. Zvlášť rychlý začátek topné sezóny nás donutí opět několik měsíců po sobě přemýšlet nad vysokými náklady za topnou sezónu a sliby, že na jaře už s tím určitě něco uděláme. Čekat na jaro se ale může prodražit.

Klasické české přísloví zní „Až se zima zeptá, co jste dělali v létě?“ Pokud je vaše odpověď spíše ve stylu štípali dřevo, šetřili na plyn, je na čase se zamyslet. Lepší variantou je totiž odpověď „Izolovali a máme navždy po starostech.“

První varianta se rok co rok dotkne statisíců Čechů, kteří jsou si vědomi, že náklady na vytápění domácnosti jsou nemalou položkou v rozpočtu a musí se na ni připravit. Druhá varianta jde na ruku majitelům domů, kteří hledají řešení, jak udržet teplo doma a nebrání se přitom užití moderních technologií, k nimž patří i foukaná minerální izolace. Nízká počáteční investice a následné snížení výdajů za výhřev až o 30 % již v první topné sezóně jsou přesvědčivými argumenty, proč se tomuto řešení nebránit.

Stropy a střechy byly doposud slabými místy v komplexním pojetí zateplení domů. To se ale mění s technologií foukané minerální izolace, která stropy izoluje a udrží tak teplo tam, kde má. Stejně jako člověku mizí až třetina tělesného tepla skrze holou hlavu bez pokrývky, obdobně je tomu v případě obytných konstrukcí. Dopřát střeše vlastní pomyslnou vlněnou čepici znamená mít svoje „nohy v teple“ bez práce až do konce života.

Aplikace foukané izolace je rychlá a pro majitele domu naprosto bezbolestná. Neznamená stěhování půlky domácnosti, neruší obyvatele z běžných činností, neudělá nepořádek. Žádná špína, prachové stopy po celém domě nebo umazání nábytku, zdí či podlah nehrozí. Směs izolačního materiálu je na místo určení dopravena transportním tlakem hadicí, napojenou na cisternový vůz stojící před objektem. Veškerá neskladná technologie zůstává vně, dovnitř skrze dveře vstupuje pouze odborný pracovník.

Ideální čas k montáži je kdykoli. V létě či v zimě, doba aplikace nepřesáhne několik hodin a izolace začíná fungovat prakticky ihned po svém nanesení. V létě jako přirozená klimatizace, v zimě jako fyzická překážka úniku teplého vzduchu, který dle fyzikálních zákonů stoupá vzhůru a stoupat nepřestane, dokud mu v tom izolace nezabrání. Foukaná minerální izolace je nehořlavá, nenasákne vodu, neslehne ani nezmění objem, je odolná proti plísním, škůdcům, hnilobám a hlodavcům. Dodavatel na ni poskytuje záruku v délce 60 měsíců, přičemž prvotní posouzení nemovitosti technikem a vypracování nabídky k zateplení je zcela nezávazné a bezplatné.