Správná izolace ušetří až třetinu nákladů za vytápění

Ranní mlhy a chladné večery Nám připomínají, že léto se pomalu chýlí ke konci. A brzy bude nutné. Začít doma topit, abychom udrželi komfortní teplotu. S vytápěním jsou však většinou spojené také vysoké náklady, kterých se každý majitel domů bojí. Izolace na správných místech může pomoci tyto náklady snížit.

Jednou z největších položek v rodinném rozpočtu bývá účet za vytápění na konci topné sezóny. Bez tepla se doma neobejdeme, zvlášť v zimních měsících. Každý rok tak přemýšlíme nad tím, jak své peněžence ulevit a snížit náklady za topnou sezónu. Efektivním a rychlým řešením je zateplení stropů pomocí foukané minerální izolace. Výměna oken a dveří či zateplení fasády jsou samozřejmě také možnostmi, které nás napadnou, návratnost je však dlouhá a účinnost nemusí být tak vysoká. Nejdražší teplo je totiž to, které nám z domu unikne bez využití. Teplý vzduch vždy stoupá nahoru, pokud není zastaven, uniká nám z domu a my musíme stále topit, abychom doma udrželi příjemnou teplotu. Izolace stropů dokáže zamezit tepelným ztrátám a udrží teplo tam, kde je potřeba, čímž nám sníží náklady až o třetinu.

Aplikace minerální izolace je velmi rychlá a hotová za pár hodin bez nepořádku. Lze ji realizovat také během topné sezóny, protože nedochází k žádnému omezení užívání domu. Nemusíme se stěhovat k příbuzným, stavět lešení, vyklízet zahradu nebo obalovat nábytek igelitem. Foukaná izolace je na potřebné místo dopravena pomocí hadice a technologie foukání, která dostává izolant naprosto všude. Vznikne tak jednolitá plocha bez mezer nebo skulin s minimálním rizikem vzniku tepelných mostů.

Minerální izolace je vhodnou volbou nejen pro rodinné domy, ale také pro hospodářské nebo komerční budovy. Své využití má po celý rok, v zimě pomáhá udržet teplo uvnitř a v létě chrání místnosti před přehřátím.